Eğitim:
Öğrencilerdeki Başarısızlığın Sebebi İyot Eksikliği Olabilir

Vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli gereksinimlerden biri de iyot. İyotun insan vücudu üzerindeki etkilerini araştıran uzmanlar, önemli bulgulara rastladı.

HAMİLELER İÇİN ÖNEMLİ

Çocukların zeka gelişimi üzerinde araştırmalarını derinleştiren uzmanlar, iyot eksikliği bulunan çocukların okulda başarısız olduğunu tespit etti. Uzmanlar, iyot yetersizliğinin çocukların zeka gelişimini 10-13 puan gerilettiğini ve çocukların okul başarısının olumsuz yönde etkilendiğini belirtti. Uzmanlar, iyotu vücutta büyüme ve gelişmeyi sağlayan tiroit hormonlarının, işlevini yerine getirirken kullandığı en önemli elementlerden birisi olduğunu belirterek, iyot eksikliğinin gebelerde düşüklere, erken doğuma, guatr ve zeka geriliği gibi birçok hastalığa yol açabildiğine dikkati çekti. İyot eksikliğinin önlenebilir zeka geriliği ve beyin hasarına neden olduğunu vurgulayan uzmanlara göre her yaş grubunun iyodu kullanması gerekiyor.

Anahtar Kelimeler
Iyot Eksikliği
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mine 4 yıl önce

az kaldı açıklanıyor

Misafir Avatar
ERİK 4 yıl önce

lütfen açiklansin artik.cuma günü açiklanacaği söylendi.sonra oldu pazartesi.cumayi bekleyemezken iki gün sonraya ertelendi.bugün pazartesi. ne kadardaha bekleyeceğimizi söylermisiniz.şimdi mi, iki saat sonra mı, saat 5 temi yoksa yarın mı ne zaman.... ne zaman.....ne zaman

Dershanede 3 Şart Kalktı
Danıştay, MEB'in 18 Eylül 2015'te yayımladığı dershanelerin özel öğretim kurslarına dönüşmesini...

Haberi Oku