Gündem:
Bağkur Borç Sorgulama TC No İle Kolay ve Hızlı

Sosyal Sigortalar Kurumu geçmişte kendi başına hizmet vermekte olan bir kurum iken 2008 yılı ile beraber SGK kapsamı altına alınmıştır. Bu şekilde artık Türkiye’de yalnızca bir sigorta kurumu ve bu sigorta kurumunun altında diğer kurumlarda incelenmiştir. Yani Emekli Sandığı, BAĞ-KUR ve  4A, 4B ve 4C birimleri olarak bu kurumun çatısı altında hizmet vermeye başlamışlardır. 

SGK yani Sosyal Güvenlik Kurumu tek bir kurum olarak kaldığından dolayı  gibi tüm birimleri için tek bir yasa ortaya çıkmıştır. Bizlerde bu yazımızda sizlere bu kurum altında gerçekleştirebileceğiniz işlemleri yani uygulamaları vereceğiz.
Prim borcu sorgulama işlemleri ile ilgili detaylı anlatım haberimizde. Ne zaman emekli olurum sorusu iş hayatına atılır atılmaz insanların akıllarında oluşan bir soru. Ne zaman emekli olacağınıza dair sorgulamayı haberimizin devamında yapabilirsiniz. 
 BORÇ SORGULAMASI YAPMAK İÇİN TIKLAYIN
  SGK Sorgulama
Günümüzde internet üzerinden birçok işlemi gayet rahat ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmemiz mümkün. Bu işlemlerden biri de SGK sorgulama işlemi, artık bu işlemi de internet üzerinden yapabilirsiniz. Peki sorgulama sizlere ne gibi bir kazanım sağlayacak yani ne işe yarayacak diye soracak olursanız şimdi aşağıda maddeler olarak sizler ile paylaştıklarımızı okuyunuz.sorgulama işleminizi gerçekleştirmek istiyorsanız bu yazının başlığına tıklamanız yeterli olacaktır.
Çalıştığınız işyerine ait işyeri numarasını, Geçmişte; hangi dönemlerde ya da aylarda çalıştığınızı, Belge kodunuzu, İşe giriş ve işten ayrılış zamanınızı, Hangi aylarda, ne kadar prim gün sayınız yatırıldığını, Aylık kazancınızı, Yıllık toplamlarınızı, Genel toplamınızı,
Kısacası SGK ile ilgili size ait ve merak ettiğiniz genel hizmet bilgilerinizin tamamını bu sayede öğrenebilirsiniz. Bu kısımda belge türü olarak verilmiş olan karakterlerin anlamları mevcuttur. “A” asıl, “İ” iptal edilen, “E” ek belgesi “T” teftiş raporu anlamına gelmektedir.  Belge türünüzü incelerken bu ayrıma dikkat etmeye özen gösteriniz. Hizmet döküm bilgilerinizde farklı bir ad soyad bilginizin yer alıyor olaması halinde bu sorunu ortadan kaldırmak adına gerekenler yapılması için Sosyal İl / Sigorta Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeniz gerekmektedir. Tarım sigortası hizmetleri ile askerlik borçlanmasına ait hizmetleriniz mevcut ise bu hizmetleri görüntülemek isterseniz bu hizmetler yalnızca sisteme aktarıldıkça görünmektedir. 
Kurum uygulamaları gereği yapılacak olan işlemler haricinde sayfanın herhangi bir resmiyeti bulunmamaktadır. Yani bu belge yalnızca siz değerli çalışanları yapılan hizmetlerden haberdar etmek ve sizlere bilgi vermek amacıyla oluşturulmuş bir belgedir.

Her çalışan vatandaş gibi sizlerde bazen hangi kurumda ne kadar hizmet verdiğinize dair şüpheye düşüp bu sorgulamayı yaparak emin olmak isteyebilirsiniz. hizmet dökümü işleminizi yapabilmek için devlet dairelerinde uzun ve yorucu sıralar beklemenize gerek yok. İnternet üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Görüntülemiş olduğunuz bu hizmet dökümünde yer alan bilgilerini tarihlere göre inceleyebilirsiniz. Ayrıca hesaplama motorları sayesinden  çatısı altında emekli olmak için gerekli bilgilendirmeleri yapan hesaplamaları da kolaylıkla kullanabilirsiniz.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

46 Yok Olan Fragmanı İzle 3. Bölüm 10 Nisan...
Star TV’nin iddialı dizisi ekranlara gelmeye başladı. 46 Yok Olan Fragmanı İzle 3. Bölüm 10 Nisan 2016...

Haberi Oku