Kamudan Haber:
İşkenceci Okul Müdürü İçin 26 Yıl Hapis İstendi

Eskişehir'de, iki ortaokul öğrencisini pet şişeye oturtmaya çalıştığı iddiasıyla gündeme gelen okul müdürü Ümit Demir hakkındaki soruşturma tamamlandı. Öğrencileri hortumla dövdüğü de ortaya çıkan Demir hakkında "kasten yaralama ve kötü muamele" suçlamasıyla 26 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Müdürün öğrencileri dövmek için kullandığı "hortum" iddianamede "silah" olarak değerlendirilerek ceza artırımı yapıldı. Beylikova ilçesindeki 19 Haziran İmam Hatip Ortaokulu'nda mart ayında yaşanan olayla ilgili olarak öğrencilerin şikayeti üzerine müdür Ümit Demir hakkında savcılık soruşturma başlatmıştı. Öğrencileri, ceza olarak su dolu pet şişelere oturtmaya çalıştığı iddia edilen Demir'in başka öğrencileri de hortum ve yumrukla dövdüğü ortaya çıktı.

13 öğrenciyi dövdü

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Demir'in pet şişeye oturmalarını istediği iki öğrenci ile dövdüğü 11 öğrenci mağdur olarak yer aldı. İddianamede, öğrencilerin anlatımlarına da yer verildi.

6. sınıf öğrencisi S.A.Y. ifadesinde olayı şöyle aktardı: "Okul bahçesinde kartopu savaşı yapıyorduk. Attığımız kartopu yanlışlıkla 7. sınıftaki kızlara gelmiş, onlar da bizi şikayet etmişler. Hoca bizi okul bahçesinde topladı A.'yı, M.'yi, F.'yi, S.'yi, E'yi dövdü. Bana da Tokat attı, tekme atmaya çalışırken kaçtım."

"Sonra sınıfa geldi. Ben ve A. konuşuyorduk. Ümit Hoca, A.'nın başına hortumla vurdu. Bu hortum yaklaşık 50 cm. F.'nin sırasına pet şişe koyarak bana ve F.'ye 'Bu şişeye oturun' dedi. Biz dediğini yapmadık."

Öğrencilerden E.B. de ifadesinde, "S.A.Y. ile A.C. konuştular. Ümit Hoca A.'ya ait su şişesini alarak S.A.Y.'e 'Şişeye oturmak zorundasın' dedi. S.A.Y. de kendisinden özür diledi, yalvardı. Sonra Ümit Hoca onu affetti" dedi.

Müdür Demir: En haşarı öğrenciler

Ümit Demir ise şikayetçi öğrencilerin okulun en "haşarı" öğrencileri olduğunu iddia ederek suçlamaları kabul etmedi. Hortumun ise öğrencilerin deney için okula getirdiğini, hortumla kimseyi dövmediğini iddia etti. Demir hakkında "Kasten yaralamak" ve "kötü muamele" suçlarından toplam 26 yıla kadar hapis cezası istendi. Öğretmenin kullandığı "hortum" da iddianamede "silah" olarak değerlendirilerek cezalar artırıldı.

Anahtar Kelimeler
Okul Müdürü
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
bülent 4 yıl önce

ailelerin zapt edemediği çocukları 50 kişilik sınıfa topluyorlar daha sonrada yok kızmayın yok adam olsunlar.... ailelerine sormak istiyorum bu kendi çocuklarına hiç kızmıyorlar mı? terbiye adı altında dövmediniz mi? ama öğretmen kızınca vay benim çocuğuma nasıl kızarsın benim çocuğuma nasıl vurursun diye yaygarayı koparırlar. eğitim aileden başlar ne yazıkki gelen veliye bakınca çocuğa hak veriyorsun çünkü ailenin davranışı ortada. müdürün petşişe olayının gerçek olduğuna kesinlikle inanmıyorum. boş yere müdürü recinde etmesinler.

Misafir Avatar
aütttskt 4 yıl önce

imahatip müdürü üstelik alnı secdeye gelen adam böle bişey yaparmı. küllüyen yalan

Misafir Avatar
e.t 4 yıl önce

Iyi yapmis hocamin ellerine saglik

-Beğenmedim(2)

'Bu sezon Antalya'ya 2,5-3 milyon Rus turist...
Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, en iyimser tahminlere göre bu sezon da Rusya'dan 2.5- 3...

Haberi Oku