Kamudan Haber:
Nabi Avcı: Sürpriz Beklentim Var

YILDIZ AKTAŞ - SELMA KASAP

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, 7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerine ilişkin, AA muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

Avcı, AK Parti'nin 2011 Haziran seçimlerinde Eskişehir'de 3 milletvekili çıkarttığının hatırlatılması ve bu seçimlerdeki hedeflerinin sorulması üzerine, AK Parti teşkilatının bu seçimlerde daha öncekilerle karşılaştırılmayacak kadar etkin ve derinden çalıştığını belirterek, teşkilatın bu emeğinin karşılığını bulacağını kaydetti.

"Bir sürpriz bekliyorum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Sürprizlerle dolu bir seçim olacak" sözlerinin anımsatılması ve kendisinin de böyle bir beklentisi bulunup bulunmadığının sorulması üzerine Bakan Avcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Evet, benim de böyle bir beklentim var. Ben de Cumhurbaşkanının söylediğini tahmin ettiğim anlamda, bir sürpriz bekliyorum. Bu sükunetten vatandaşın, AK Parti'ye nasıl sessiz ve derin bir sahiplenme içinde olduğu görülecektir, diye ümit ediyorum."

"HDP üzerinden oluşturulmuş bir senaryo var"

"HDP'nin bazı kesimlerce desteklenmesinin AK Parti karşıtlığı üzerinden mi şekillendiği" şeklindeki soru üzerine Bakan Avcı, şunları kaydetti:

"O konuda bir proje olduğu söyleniyor. Bence de doğru. Orada bir proje çalışması var. HDP üzerinden oluşturulmuş bir senaryo var. Evet, bir proje çalışması olduğu açık, bunun merkezinde HDP var. HDP'nin barajı geçirilmesi ve bunun üzerinden, AK Parti iktidarının zaafa uğratılması hesaplarının yapıldığı çok açık. Dolayısıyla bu seçimlerde, seçmenlerin, nihai kararlarını verirken en çok dikkat edecekleri konu da böyle bir büyük ölçüde dış kaynaklı olan bir senaryoya razı olup olmadıklarını oylarıyla gösterecekler."

Nabi Avcı, AK Parti'nin önünü kesmeye yönelik senaryoların, Türkiye'nin bütünü kucaklayan bir siyasi hareketin önünü kesmeye yönelik çabalar olduğunu söyledi.

Anahtar Kelimeler
Nabi Avcı
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
halk süpriz yapacak 4 yıl önce

meb yöneticileri görev sürelerinde çok ayrımcılık yaptılar. şimdi zamanları kalmadı gidiyorlar .80 000 eğitim yöneticisini görevden alarak yapılan haksızlıklar için helalleşmeleri için birkaç günleri kaldı. 7 haziran seçimleri sorası muhtemel kurulacak hükümetinden beklentimiz. tüm haksızlığa uğrayıp görevlerinden alınan müdürlerin görevlerine döndürülmesi, maddi ve manevi tüm hak kayıplarını karşılaması , mahkeme kararlarının uygulanması. sorumlular hakkında idari, maddi ve adli ceza davalar açılmasıdır. 21000 okul müdürü ve yardımcısının görevden alınması türkiye tarihinde hiç görülmemiş unutulmayacak, tarihe geçmiş bir olaydır. madur müdürler ve aileleri olarak akp ye oy vermeyeceğiz . ülkücü müdür kıyımı yapan akp ile seçim sonrası mhp nin koalisyon yapmasını istemiyoruz.

Misafir Avatar
oktay 4 yıl önce

bütün anketlerde akp ye şok sizde mhp chp ye şok lütfen objektif olun objektif şirketlerin sonuçlarını yayınlayın

Misafir Avatar
tahmin 4 yıl önce

ak-43 chp -24 mhp-16 bdp-10,1

Misafir Avatar
tahmin 4 yıl önce

ak-43
chp-24
mhp-16
bdp-10,1

Misafir Avatar
süpriz olabilir 4 yıl önce

akp nin oylarında beklenenden fazla düşüş süprizi olabilir.

'Bu sezon Antalya'ya 2,5-3 milyon Rus turist...
Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, en iyimser tahminlere göre bu sezon da Rusya'dan 2.5- 3...

Haberi Oku