Kamudan Haber:
Seçimlerde Oy Kullanmak İçin Adres Değişikliği Son Gün

1 Kasım'daki seçimler için 2 Eylül'de muhtarlıklarda askıya çıkan seçmen listeleri bugün askıdan indiriliyor. Listede ismi bulunmayan ya da adresi yanlış olan seçmenlerin bugün saat 17.00'ye kadar, nüfus müdürlüklerine elektrik, su, telefon, doğalgaz faturası, noterden tasdikli kira sözleşmesi gibi belgelerden birisi ile başvurmaları gerekiyor.

CHP  Merkez Yönetim Kurulu’nun (MYK) ardından toplanan PM‘de, MYK’dan gelen liste üzerinde bazı sürpriz değişiklikler yapıldı. 1 Kasım seçimlerinde Ardahan birinci sırada, IŞİD’in elinde 49 gün rehin kalan eski Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz aday gösterildi. Kahramanmaraş birinci sırada RTÜK üyeliğinden istifa eden Ali Öztunç aday gösterildi. Kars’ta ise eski milletvekili Selami Yiğit aday oldu.

ÖZÇELİK’E FATURA KESİLDİ

CHP Parti Meclisi’nde adı Durdu Özbolat ile yumruklu kavgaya karışan HDP'ye oy verdiğini açıklayan Genel Başkan Yardımcısı Murat Özçelik ise liste dışı kaldı. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Özçelik’i aday göstermeyerek kavganın faturasını kesti. Aday gösterilmediği için istifa eden Murat Özçelik, Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kasım türksoy 4 yıl önce

oy kullanmak istiyorum oyum emreye onu çok seviyorum

'Bu sezon Antalya'ya 2,5-3 milyon Rus turist...
Rusya Federasyonu Antalya Başkonsolosu Oleg Rogoza, en iyimser tahminlere göre bu sezon da Rusya'dan 2.5- 3...

Haberi Oku