KPSS Mağduru 87,5 Puan Aldı Ama Bakkalda Çalışıyor

TURGAY DUYAR

Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olan ve 2010 KPSS'de 87,5 puan alan ancak atanamayan 2 çocuk annesi Sibel Şenyılmaz, aile bütçesine katkı amacıyla Manisa'nın Turgutlu ilçesinde eşinin işlettiği bakkalda çalışıyor.

Şenyılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fakülteden 1994 yılında mezun olduğunu ve KPSS'ye hazırlandığını söyledi.

Sınavda yüksek puan alabilmek için dershaneye gittiğini ve atanabilmek için elinden geleni yaptığını anlatan Şenyılmaz, 2010 yılında yapılan KPSS'de 87,5 puan aldığını belirterek, "Ama ne hikmetse atanamadım. Sonradan duyduk ki bir sürü olay olmuş. Problemler yaşayınca artık atanacağıma inancım da kalmadı" diye konuştu.

Şenyılmaz yıllarca ücretli öğretmenlik yaptığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Tek hayalim mesleğimi yapmaktı, kamu personeli olmaktı. Çok uğraştım ama demek ki uğraşmakla, çabayla olmuyor, bir yerlere gelinmiyor. Ona inandım artık. Geçen yıl da KPSS'ye girdim, 86 puan aldım ancak daha önce yaşadığım olayın üzerimde oluşturduğu etkiden belki de umutlu değilim."

Yaşadığı zor süreçte ailesinin desteğini gördüğünü belirten Şenyılmaz, "Ailem her zaman yanımda oldu. Destek ve moral vererek benim üzülmeme engel olmak istediler" dedi.

Mühendislik hayalini gerçekleştiremeyen ve eşinin işlettiği bakkalda çalışarak aile bütçesine katkı sağlayan Şenyılmaz, KPSS soruşturmasındaki sürece göre hakkını aramak için hukuki girişimde bulunacağını söyledi.

Anahtar Kelimeler
Kpss
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
emeğimizin karşılığını alamadık 4 yıl önce

yıllardır dayıları ağabeyleri tarafından kopyalarla, türlü türlü vs. illegal yollarla devlet kadrolarına yerleştirilen torpilli yeğenlerin bir kısmı da malesef okullarda öğretmenlik yapıyor.. bugün dahi bu emek hırsızları kuruşu kuruşuna maaşlarını çatır çatır alıyorlar öte yandan insanlar da 80-90 puanla kpss sınavlarında atanmayı bekliyor bu nasıl bir çelişki.. ama her şeye rağmen adalete güveniyoruz, güvenmek zorundayız umarız yaşatılan mağduriyetler giderilir lütfen kualisyonu kurup sınavdan önce atama yapın benim gibi binlerce yüksek puanda bekleyen var puanlarımız yanmasın Allah yardımcımız ve yardımcınız olsun

Yarımağan: KPSS Soruları Uzaktan Dinlemeyle...
KPSS sorularının sızdırılması davasında ifade veren esi ÖSYM başkanı Ünal Yarımağan, "Uzaktan dinlemeyle...

Haberi Oku