KPSS'de Tüm Soruları Yanıtladılar Sonra Firar Ettiler

YÜKSEL TEMEL

ı

ParalelYapı tarafından soruların çalınıp servis edildiği 2010 KPSS soruşturması kapsamında 3. dalga operasyonda gözaltı listesinde bulunan 44 şüphelinin arasında, Eğitim Bilimleri sorularının tamamına doğru yanıt veren 2 kişi ile Genel Yetenek sorularının tamamı doğru cevaplayan 16 kişi bulunduğu öğrenildi. 5 kişi ise her 2 testi de tam yaptı. Gözaltındaki şüphelilerin, tekrarlanan Eğitim Bilimleri sınavında netlerinin oldukça düşük olduğu görülürken, ilk sınavda netleri tamama yakın olan bazı şüphelilerin de ikinci sınava girmedikleri anlaşıldı.

İKİNCİ SINAVA GİRMEDİLER

Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman'ın talimatı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Dairesi Başkanlığı koordinesinde yürütülen KPSS soruşturması kapsamında önceki gün başlatılan operasyonla gözaltına alınanların sayısı 28'e çıktı. Gözaltına alınanlardan bir kadın, küçük çocuğu olduğu için serbest kaldı. 27 kişinin emniyetteki ifadelerine başlandı. Emniyet ekiplerinin, firari 16 kişiyi arama çalışmaları ise aramaya devam ettiği belirtildi. Gözaltı listesinde, 2010 Eğitim Bilimleri sorularının tamamına doğru yanıt veren 2 kişi bulunurken, 16 şüpheli de Genel Yetenek sorularının tamamını doğru yanıtlamış. 5 kişi ise her alanda da soruların tamamını doğru bilmiş. Paralel Yapı'nın eğitim kurumlarında çalıştığı tespit edilen şüphelilerden birçoğunun yıllar sonra girdiği 2010 KPSS'de derece yapması dikkat çekti. Gözaltındaki şüphelilerin tekrarlanan Eğitim Bilimleri sınavında netlerinin oldukça düşük olduğu görülürken, ilk sınavda netleri fule yakın olan bazı şüphelilerin de ikinci sınava girmedikleri ortaya çıktı. 2010 KPSS'den yüksek netler yapan karı kocaların da bulunduğu bazılarının ise firari olduğu kaydedildi.

SINAV ÖNCESİ EVLİLİK

Gözaltı listesinden bulunan şüphelilerden İdris Ç., 2007'de Dicle Üniversitesi Matematik Öğretmenliği'nden mezun oldu. 2010 KPSS'de Eğitim Bilimleri'nde 118.75, Genel Yetenek'te 60, Genel Kültür'de ise 47.75 nete imza attı. Gözaltı listesinde bulunmayan ancak 2 bin 893 kişilik şüpheli listesinde yer alan eşi Ayşegül Ç. de aynı sınava girdi. 2008'de Ondokuz Mayıs Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği'nden mezun olan Ayşegül Ç., Eğitim Bilimleri'nden 115, Genel Yetenek'ten 49.75, Genel Kültür ise 35.75 net yaptı. İkilinin sınavdan bir hafta önce hayatlarını birleştirmesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Anahtar Kelimeler
Kpss
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
kpss mağduru sosyalci 4 yıl önce

yıllardır dayıları ağabeyleri tarafından kopyalarla, türlü türlü vs. illegal yollarla devlet kadrolarına yerleştirilen torpilli yeğenlerin bir kısmı da malesef okullarda öğretmenlik yapıyor.. bugün dahi bu emek hırsızları kuruşu kuruşuna maaşlarını çatır çatır alıyorlar öte yandan insanlar da 80-90 puanla kpss sınavlarında atanmayı bekliyor bu nasıl bir çelişki.. ama her şeye rağmen adalete güveniyoruz, güvenmek zorundayız umarız yaşatılan mağduriyetler giderilir lütfen kualisyonu kurup sınavdan önce atama yapın benim gibi binlerce yüksek puanda bekleyen var puanlarımız yanmasın Allah yardımcımız ve yardımcınız olsun

Yarımağan: KPSS Soruları Uzaktan Dinlemeyle...
KPSS sorularının sızdırılması davasında ifade veren esi ÖSYM başkanı Ünal Yarımağan, "Uzaktan dinlemeyle...

Haberi Oku