Güncel Haberleri Tümü

Bingöl Okullar tatil mi Yarın Bingöl de Okullar Tatil mi Maps - Şabanözü Fikir Gazetesi

Bingöl kar tatili var mı yarın Yağış nedeniyle birçok köy yolunun da ulaşıma kapandığı ilçe merkezinde, İl Özel İdare ve karayollarına ait iş makineleri, kar temizleme ve yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İlçe genelinde kar yağışı nedeniyle Cuma günü ilk ve orta dereceli okullar 1 gün süreyle tatil edilmiştir" denildi.

BİNGÖL (AA) - Bingöl'ün Karlıova ilçesi ve bağlı köylerde, yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Karlıova Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı nedeniyle ilçe merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okulların yarın tatil edildiğini duyurdu.

Gün boyu devam eden kar yağışı, akşam saatlerinde karla karışık tipiye döndü. İlçe merkezinde kar kalınlığını bir metreyi aştı.Bingöl ve bağlı köylerdeki okullarda kar yağışı nedeniyle bugün  eğitime ara verilmişti. 

METEOROLOJİ 11 İL İÇİN UYARDI

İstanbul başta olmak üzere birçok ilin son hava durumu raporunu meteoroloji açıkladı. Batı bölgelerde sıcaklık 5 ila 8 derece artarken Doğu'da kar yağışı artacak. 

 

İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Kocaeli, Düzce, Kastamonu, Nevşehir, Kayseri gibi birçok ilde hava durumu raporu kritik. Meteoroloji 11 il için yoğun kar yağışı uyarısı verdi. Doğu'da sıcaklık değerleri 5 ila 8 derece artarken Doğu'da kar yağışı etkisini arttıracak.

 

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinde beklenen yağışların Kıyı Ege, Akdeniz kıyıları, Karadeniz kıyıları ile Marmara'nın güney ve doğusunda yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

 

İSTANBUL'DA ŞİDDETLİ YAĞIŞ VAR
İSTANBUL hava durumu şiddetli yağış etkisini Sabah saatlerinde arttırdı. Yağışlar gün boyunca etkili olacak. Çok bulutlu ve bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BUGÜN HANGİ İLLERDE OKULLAR TATİL(5 OCAK SALI)

SİİRT
Siirt Valiliğinden bugün sabah saatlerinde yapılan açıklamada, kent genelinde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okulların bir gün süreyle tatil edildiği, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamilelerin de idari izinli sayılacağını ifade edildi.

Okulların tatil edildiğinden haberi olmayan birçok öğrenci ise, sabah okullara giderken yarı yoldan geri döndü.

Siirt'te okullar tatil mi? Etkili olan kar yağışları Siirt'te hayatı olumsuz etkilerken öğrenciler ise okulların tatil edilip edilmediğini merak ediyordu. Siirt 
Valiliğinden ise son dakika açıklaması geldi. Peki Siirt'te okullar tatil mi?

ZONGULDAK
Zonguldak Valiliğinden, kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve iki  ilçede eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, ulaşımın güçlükle sağlandığı merkez  ilçe ve merkeze bağlı beldelerin yanı sıra köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde okulların yarın tatil edildiği belirtildi.
 
BAYBURT
Bayburt'un Demirözü ilçesinde kar yağışı nedeniyle  yarın eğitime ara verildi. 
 
Demirözü Kaymakamı Zihni Yıldızhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  meteorolojik verilere dayalı olarak yapılan değerlendirme sonucunda Demirözü ilçe  merkezi ile bağlı belde ve köylerde eğitim öğretime 05 Ocak Salı ara verilmesinin  uygun görüldüğünü söyledi. 
 
HATAY
Hatay'da kar yağışı sebebiyle 8 ilçede okullar tatil edildi. 
 
Alınan bilgiye göre, akşam saatlerinde Hatay genelinde başlayan yoğun kar yağışı ile Salı günü Antakya, Defne, Altınözü, Yayladağı, Samandağ, Belen, Arsuz, Hassa ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.
 
KASTAMONU
Kastamonu'da kar yağışının yaşamı olumsuz etkilemesi nedeniyle kent  merkezi ve 5 ilçede bir gün, 6 ilçede ise 2 gün eğitime ara verildi. 
 
Kastamonu kent merkezi ile Abana, Ağlı, Cide, İnebolu ve Tosya ilçelerinde bugün Daday, Doğanyurt, Bozkurt, Şenpazar, Çatalzeytin ve Doğanyurt ilçelerinde ise bugün ve yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Azdavay ilçesinde ise köy ve taşımalı eğitim kapsamındaki okullarda  eğitim öğretime iki gün süreyle ara verilmesi kararlaştırıldı. 
 
BİNGÖL
Bingöl'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi. 
 
Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, kentte etkisini sürdüren yoğun kar yağışı dolayısıyla ilk ve orta dereceli okulların yarın için tatil edildiği bildirildi. 
 
GİRESUN
Giresun'da, merkez ve bağlı köylerde ilkokul, ortaokul ve liselerde  bir gün, Şebinkarahisar ilçesinde ise iki gün eğitime ara verildi. 
  
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili aşırı kar yağışı  nedeniyle kapanan yolları açma çalışmalarına devam edildiği belirtildi.
 
MERSİN
Mersin'in Gülnar ilçesindeki ve Mut'ta da bazı mahallerdeki okullarda eğitime yarın ara verildi. Bu arada, Mut ilçesinin yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Dağpazarı, Yalnızcabağ, Diştaş, Işıklar ve Göksu mahallelerindeki okullar bir gün tatil edildi.
 
TUNCELİ
Tunceli'de devam eden kar yağışı nedeniyle kent merkezi ve Çemişgezek ilçesinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi. 
 
Tunceli’de sabah saatlerinde başlayan ve etkisini arttıran kar yağışı nedeniyle il merkezi ve Çemişgezek ilçesinde ilk, ortaokul, lise, hayat boyu öğrenme ve özel eğitim kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildi. Tunceli’nin Hozat, Ovacık, Nazımiye ve Pertek ilçesinde taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için de Salı günü tatil ilan edilirken, kent merkezinde engelli ve hamileler de bir gün süreyle idari izinli sayılacak.
 
YOZGAT
Yozgat merkez ve bazı ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullar 5 Ocak Salı günü bir gün süreyle tatil edildi.  
 
Yozgat’ta gün boyu etkili olan kar yağışı sebebiyle Yozgat merkez ilçe, Boğazlıyan, Çandır, Çayıralan, Saraykent, Sorgun, Yenifakılı ilçeleri ve bağlı köylerinde 5 Ocak Salı günü için bir gün süreyle okullar tatil edildi.
 
AĞRI
Ağrı Valiliği, ilde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Patnos ve Eleşkirt ilçeleri hariç, il merkezi ve diğer ilçelerde bütün okulların 5 Ocak 2016 Salı günü bir gün süre ile tatil edildiğini açıkladı. 
 
Ağrı Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İlimizde devam eden yoğun kar yağışı nedeniyle Patnos ve Eleşkirt ilçelerimiz hariç, il merkezi ve diğer ilçelerimizde bütün okullar 05 Ocak 2016 Salı günü bir gün süre ile tatil edilmiştir" denildi.
 
DİYARBAKIR
Diyarbakır'ın bazı ilçelerinde, kar nedeniyle eğitime bir gün süre ile ara verildi.
 
Alınan bilgiye göre, Diyarbakır'da öğleden itibaren etkisi artıran kar yağışı nedeniyle yarın Ergani ve Çınar ilçe merkezleri ile köylerde okullar bir gün tatil edilirken, Silvan ilçesinde ise köy ve taşımalı sistemle eğitim veren merkez okullarda eğitime yarın ara verildi. İlçe merkezindeki okullarda eğitim ve öğretime devam edilecek.
 
ŞANLIURFA
Şanlıurfa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, kentte etkili olması  beklenen kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Haliliye, Eyyübiye ve Karaköprü  ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği belirtildi. 
  
Açıklamada, diğer ilçelerde de meteorolojik verilere göre  kaymakamlıklar tarafından karar alınacağı kaydedildi. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de kararı sosyal paylaşım sitesi  üzerinden takipçilerine duyurdu. Harran Üniversitesi (HRÜ) Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, yaptığı  yazılı açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle üniversitede yarın eğitime ara  verildiğini duyurdu. 
  
MALATYA
Malatya’da başlayan kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Personel 1 gün idari izinli.
 
 
 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz