Güncel Haberleri Tümü

Siz Hiç Böyle Komedi Gördünüz mü

Sarah Gavron'ın ikinci uzun metrajlı kurmacası, tarihin ilk feminist hareketlerinden birini başlatan kadınların, gittikçe acımasızlaşan hükümete direnişleri konu alnmıştır

 Vizyon'da bu hafta hangi filmler var?  15 Ocak 2015 sinemalarda gösterime girecek olan filmler hangileri. 15 Ocak Gani Müjde ile 'Bizans Oyunları' filmi konusu ne? Hangi filme gimeliyim!

Bizans oyunları Özet & detaylar

Güney Amerika’nın sıcağı Mayalar'ın canına tak ettirir ve taşının toprağının altın olduğunu duydukları Anadolu’ya göç etmeye karar verirler. Bağcılar civarına yerleşen Mayalar, Türk boyları ile kaynaşır ve Güney Amerika’nın tekniğini Anadolu’nun kültürüyle birleştirirler. Ama kısa zamandaki bu yükselişleri komşuları olan Bizans’ın dikkatini çeker. Barışsever Bizans Kralı 3. Klitor gerçek bir Maya hayranıdır ama imparatorluk içerisinde karısı 5. Klitorya ve kardeşi Muhteris'in entrikalarına engel olamaz. Plana göre Klitorya ve kayınçosu Muhteris, önce Klitor’u ortadan kaldıracak, ardından da Mayaların bütün kadınlarını kaçırıp Bizans zindanlarına atacaktır. Bu şekilde Bizanslılar Maya kadınlarıyla soylarını ıslah ederken Bizans erkekleri de “yalnızlık Allah’a mahsus” deyip çevre kabilelerin düşük profilli kadınlarıyla birleşecek ve Mayalar’ın kusursuz genleri zamanla sıradan DNA’lara dönüşecektir.

Bizans Oyunları : Geym of Bizans filminin yönetmenliğini ve senaristliğini Gani Müjde üstleniyor. Filmin başrollerinde Gürkan Uygun, Tolgahan Sayışman, Gonca Vuslateri, Ünal Yeter, Murat Dalkılıç ve Tuvana Türkay yer alırken, kadroda kendilerine Nazmi Kırık, Altuğ Yücel, Ebru Aykaç, Hazal Şenel, Özge İnce, Ömür Özdemir, Anıl Altınöz, Oğuzhan Uğur, Caner Erdem, Tahsin Hasoğlu isimleri eşlik ediyor. 
 

Diren!

Vizyon Tarihi
15.01.2016 (1s 46dk)
Yönetmen:
Sarah Gavron
Oyuncular:
Carey Mulligan, Helena Bonham Carter, Meryl Streep
Tür
Dram, Tarihi


Fragmanı izle 
Seanslar
 

İyi Bir Dinozor

Vizyon Tarihi
15.01.2016 (1s 34dk)
Yönetmen:
Peter Sohn
Oyuncular:
Raymond Ochoa, Frances McDormand, Jeffrey Wright
Tür
Animasyon , Macera, Komedi

Peki ya, dünyaya yeni bir denge getiren bu felaket hiç yaşanmasaydı, dinozorların yok olmasına yol açan meteor dünyayı ıskalamış olsaydı ve biz...


Fragmanı izle 
Seanslar
 

The Club

Vizyon Tarihi
15.01.2016 (1s 37dk)
Yönetmen:
Pablo Larraín
Oyuncular:
Alfredo Castro, Roberto Farías, Antonia Zegers
Tür
Dram

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz