Paralel Haberleri Tümü

Fatma Güldemet Sarı Kimdir Hayatı ve Özgeçmişi - Ceylanpınar

Fatma Güldemet Sarı 1970 Malatya'da dünyaya geldi.İlköğrenimini Adana Atatürk İlkokulu'nda, ortada ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji'nde son verdi.1993 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oluyor . 1996 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nde dik lisansını bitirdi. 1996 - 2010 seneleri aralarında İstanbul, Mersin ve Adana şehirlerinde çeşitli projelerde mimar olarak çalıştı.

Fatma Güldemet Sarı1970 Malatya'da dünyaya geldi.İlköğrenimini Adana Atatürk İlkokulu'nda, ortada ve lise öğrenimini Tarsus Amerikan Koleji'nde son verdi .Fatma Güldemet Sarı Kimdir Hayatı ve Özgeçmişi

1993 senesinde Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden mezun oluyor .
1996 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi'nde dik lisansını bitirdi .
1996 - 2010 seneleri aralarında İstanbul, Mersin ve Adana şehirlerinde çeşitli projelerde mimar olarak çalıştı. Nurdağ Kireç Endüstri ve Ticaret Limited Şirketi . Şti.'de firma ortağı. Benzer sürede Sarılar Mimarlık Limited Şirketi . Şti.'de firma ortağı ve yapı proje sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Çok sıkı derecede İngilizce bilmekte. Farklı vakıf, dernek ve sivil topluluk kuruluşlarında azalıkları yer almaktadır .
Aktif politika yaşamına 2008 senesinde AK PARTİ Çukurova Kurucu İlçe Başkanı olarak başladı.
2011 seneyi genel seçimlerinde Adana 7. Sıra milletvekili adayı oluyor .
2012 - 2014 seneleri aralarında AK PARTİ Adana İl Idare Heyeti Üyesi ve Politik ve Hukuksal İşler Başkanlığı görevinde yer aldı . Milletvekili aday adayı olana civarı bu misyonuna ara vermeden aynı ritimde devam etti.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz