Sendika Haberleri Tümü

30 Ekim 2014 Resmi Tatil Değil İnanmayın - Eceabat Tarafsız Gazetesi

Son zamanlarda bazı internet sitelerinde çıkan asılsız 30 ekim tatil olacak haberlerine inanmayın. Bakanlık tarafından bu söylentiler resmi bir dille yalanlanmıştır.

 Resmi tatil günlerine göre cumhuriyet bayramı olarak kutlanan 29 ekimler ile bundan bir gün önceki 28 ekim tatil olarak ilan edilmiştir. Sadece 28 ekim tarihinde resmi kurumlar yarım gün olarak çalışır. Ancak bazı uyanık haber siteleri sadece okuyucu çekmek ve daha fazla tık almak amacıyla yaptıkları haberlerde tıpkı diğer bayramlarda olduğu gibi 29 ekim cumhuriyet bayramının ertesinin de tatil olacağını bildirmiştir. Ancak bu haber sitelerinin söylentileri tamamen yanlıştır. 23 Nisan tarihinin ertesinde ilkokullara 19 mayıs tarihinin ertesinde de lise ve ortaokullara tatil yapılmaktadır ancak cumhuriyet bayramı ertesi için böyle bir tatil öngörülmemiştir. Zaten cumhuriyet bayramı ertesinde bunun yapılmasına gerek yoktur çünkü tatil zaten bir gün öncesinden başlar. Bu nedenle pek çok kişi 30 ekim tarihinde okulların ve resmi kurumların tatil yapacağını düşünmüştür.

Konu hakkında çok haber çıkması üzerine Milli Eğitim Bakanlığı basın yayın ve halkla ilişkiler şubesi tarafından bir açıklama yapılmış ve mevzuatlara göre 30 Ekim 2014 tarihinde herhangi bir tatil uygulamasının olmadığı belirtilmiştir. Tatil sadece 28 Ekim 2014 Salı günü öğleden sonra başlayacak 29 Ekim Çarşamba günü tam gün olarak devam edecektir. Çalışanlar işlerine 30 Ekim 2014 Perşembe günü dönebilecektir. Lütfen internette okuduğunuz her habere inanmayın ve haberin doğruluğunu resmi kaynaklardan sorgulatın. İnternette pek çok asılsız haber yapan site bulunmakta ve amacı da daha fazla ziyaretçi çekerek para kazanmaktır. Lütfen asılsız haber yapan bu kaynaklara güvenmeyin ve bizi takipte kalın.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz