Sendika Haberleri Tümü

Böyle Barış Olmaz Olsun - Eceabat Tarafsız Gazetesi

Memur Sen genel başkanı çözüm süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Hakkari’de üç askerimizin şehit olduğu saldırıdan hükümeti sorumlu tuttu.

 Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Hakkari’nin orta yerinde iki er bir uzman çavuş maskeli teröristler tarafından kent merkezinde arkalarından başlarından vurularak şehit düştü. Askerler çarşı iznindeydi, sivildi ve üstlerinde silah taşımıyorlardı. Hükümetin barış süreci çözüm süreci diye devam ettirdiği tavizkar tutumu eleştiren Memur Sen genel başkanı Ahmet Gündoğdu son saldırıdan sonra ateşkesin bozulduğunu iddia etti.

Terörün yeniden hortladığını dile getiren Gündoğdu artık barış süreci çözüm süreci diye bir şey kalmadı bu resmen savaş ilanıdır. Hükümet teröristlere taviz vere vere onları iyice güçlendirdi. Artık daha fazla yüz bulup saldırıyorlar dedi. Geçtiğimiz aylarda Van’da bir sınır karakoluna yapılan saldırı sonucu karakol komutanı genç teğmenin de aynı gruplar tarafından şehit edildiğini hatırlatan Gündoğdu tavizler sonucu bu hale geldik. Her şeye rağmen ses çıkmıyorsa bu hükümetin suçudur. Artık barış süreci denen bir şey kalmamıştır. Saldırılarla devletin sabrı sınanmaktadır ancak verilen tavizler arttığı sürece saldırıların devamı gelecektir. Geçtiğimiz gün yaşanan olayın tek sorumlusu hükümet ve BDP’dir. Barış görüşmelerinin bu şekilde tek taraflı yürümesi en çok terör örgütüne yaramaktadır.

Memur Sen üyelerini sadece insan olduğu için emekçi olduğu için sevmektedir. Hiçbir üye etnik ve dini kimliğinden dolayı aşağılanamaz. Bizler emekçi bir ailenin çocuklarıyız. Hepimiz ekmeğimizin peşindeyiz, helal yollardan para kazanmaya evimize ekmek götürmeye çalışıyoruz. İşte bu süreçte bizler ülkemiz üzerinde oynanan oyunlara göz yummayacağız. Kardeşliğimizi birliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Ancak her şeye rağmen şehitlerimizin kanı da yerde kalmamalı, gereken tepki aynı şiddette gösterilmelidir. Barış süreci çözüm süreci diye tek taraflı olarak saldırılara  göz yumarsak şiddet arta arta büyük ve bir gün yine önlenemez boyutlara çıkar. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz