Sendika Haberleri Tümü

Okulların Bünyesinde Kuran Kursları Açılıyor - Eceabat Tarafsız Gazetesi

Sinop Müftülüğü'nün bazı okullarda Kuran ursu açmak için ettiği talep valilik tarafından kabul edildi.

 Sinop İl Müftülüğü tarafından edilen talep doğrultusunda Sinop’ta 6yer alan 6 okulda Kuran kursu açılmasına onay verildiği açıklandı.

 ‘Okullar Hayat Olsun Projesi’ kapsamında 22 Eylül 2014- 29 Mayıs 2015 tarihleri arasında okullarda Kuran kursu açılmasını istedikleri yönündeki tekliflerini İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sunan Müftülük, okulda açılması istenen Kuran kursu için sabah saat 8.30 ile öğlen 12.30 arasında okuldaki müsait sınıflardan bir tanesinin bu kurs için ayrılması talebinde bulundu.

Söz konusu talep İl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Sinop Valiliğine gönderildi. Talebi inceleyen ve değerlendiren valilik, Ordu TOKİ Ş. Fatih Erer Ortaokulu, Fatih İlkokulu, Sinop Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Merkez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Çiftlik Köyü İlkokulu ve Korucuk Köyü İlkokulu’nda Kuran Kursu açılması ve ilgili saatlerde kursun okullarda devam edebilmesi için gerekli onayı verdi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada söz konusu saatlerde okulların durumunun müsait olduğu ve bu saatlerde okullarda açılacak olan kurslarda hiçbir sakınca olmadığını söyleyerek Müftülük tarafından yapılacak olan kursa sıcak baktı. Açılacak olan kurslarda müftülük görevlileri ve imamların ders vereceği, bu kurslarda Kuran-ı Kerim ve din bilgisi derslerinin okutulacağı açıklandı. Okullarda açılması istenen bu kurslar için bu okullarda bulunan laboratuvar, kütüphane gibi bölümler kapatılarak kursa mekan sağlanmaya çalışıldı. 4+4+4 sisteminin hayata geçmesinin ardından sınıfa dönüştürülmek için kapatılan kütüphane ve laboratuvarlar bu kez de Kuran kursu için kapatıldı.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz