Sendika Haberleri Tümü

Sorunlu Öğrenci İle Anlaşma Yapılacak - Eceabat Tarafsız Gazetesi

Ortaokul ve İmam hatip ortaokullarında olumsuz davranışlar sergileyip okul ve sınıf düzenini bozan öğrencilerle okul yönetimi arasında anlaşma imzalanacak.

  Ortaokul ve İmam hatip ortaokullarında olumsuz davranışlar sergileyip okul ve sınıf düzenini bozan öğrencilerle okul yönetimi arasında anlaşma imzalanacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi ve ilköğretim kurumları yönetmelliğinde düzenlemeler yaptı ve bu düzenlemeler yürürlüğe girdi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemelere göre öncelikle sağlık raporu ya da veli dilekçesi nedeniyle ilkokula gidemeyen öğrenci okul öncesi eğitim kurumlarına yerleştirilecek.

Yapılan düzenlemelere göre öğrencinin olumsuz davranışları ve devamsızlık davranışları karşısında okul yönetimi sözlü uyarı, yazılı uyarı ve sözleşme gibi bir çok caydırıcı eylemlerde bulunabilecek.

Öğrencinin olumsuz davranışları gözleniyorsa öncelikle öğrenci sözlü olarak uyarılacak yani öğrenciyle birebir konuşulacak ve davranışlarının devam etmesi durumunda neler yapılacağı öğrenciye anlatılacak. 

Eğer öğrenci sözlü uyarılara rağmen uyarıları dikkate almıyorsa ve olumsuz davranışlar sergilemeye devam ediyorsa öğretmen ile öğrenci arasında görüşme yapılarak öğrenciye olumsuz davranışlarına devam etmeyeceğine dair sözleşme imzalatılacak. 

Eğer öğrenci olumsuz davranışlarını sergilemeye devam ederse veli okula çağrılarak rehber öğretmeni ile görüştürülecek. Veli bu toplantıya gelmez ise veli ve öğrenci hakkında tutanak tutulacak. Öğrenci olumsuz davranışlarına hala devam ediyorsa yazılı belgeler bir dosya haline getirilecek ve öğrenci davranışlarını değerlendiren kurula verilecek. 

Son adım olarak ise öğrenci başka bir okula yollanacak. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz