Sınavlar Haberleri Tümü

Saç Rengi ÖSYM'ye Tazminat Davası Açtırdı

Saç rengini değiştirdiği için KPSS'ye giremeyen Pelin Derya Çetinkaya, ÖSYM'ye tazminat davası açtı.

 Saç rengini değiştirdiği için KPSS'ye giremeyen Pelin Derya Çetinkaya, ÖSYM'ye tazminat davası açtı.
Lisans mezunu olan Pelin Derya Çetinkaya, ÖSYM'nin düzenlediği Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girmek için başvuru yaptı ve 5 Temmuz'da sınava girecekti. Ancak saç o anki saç rengi ile giriş belgesindeki saç rengi uyuşmayınca yetkililer sınava girmesine izin vermedi ve sınav sonunda sınav yetkilileri tarafından gözaltına alındı ve sınavın ikinci oturumuna giremedi. 

Giriş belgesindeki resmiyle o anki saç rengi uyuşmayınca Pelin Derya Çetinkaya, resmi belgede sahtecilik damgasını yedi, gözaltına alındı ve işlemleri yapıldıktan sonra serbest bırakıldı. Bu oalyların ardından Çetinkaya, avukatı ile birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak hakkını aramaya karar verdi ve suç duyurusunda bulundu.

Pelin Derya Çetinkaya'nın soruşturması sona erdi. Cumhuriyet savcısının baktığı davaa Pelin Derya Çetinkaya'nın belgede sahtecilik yapmadığı yönünde karar alındı ve takipsizlik kararı çıktı. 

Pelin Derya Çetinkaya, emeklerinin boşa gitmesi gerekçesiyle ÖSYM'ye 50 bin maddi, 200 bin ise manevi, 100 bin ise gözaltına alındığı ve bu nedenle çevresine karşı itibarı zedelendiği için toplamda 350 bin TL tazminat davası açtı. 

Pelin Derya Çetinkaya'nın avukatı Vedat Özkan, müvekkilinin davayı kazanıp tazminat bedelini alana kadar bu davanın peşini bırakmayacaklarını ifade etti. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz