Sınavlar Haberleri Tümü

TEOG'da Nakil Sorunu Çözülüyor

Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG yerleştirmelerine yönelik üç basamaklı bir strateji uygulayacak ve böylece TEOG yerleştirmelerinde nakil sorunu ortadan kalkacak.

 Milli Eğitim Bakanlığı, TEOG yerleştirmelerine yönelik üç basamaklı bir strateji uygulayacak ve böylece TEOG yerleştirmelerinde nakil sorunu ortadan kalkacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı, üç basamaklı stratejisini geçtiğimiz TEOG tercih işlemlerinde kullandı ve böylece yüz binlerce öğrenci TEOG puanları dikkate alınarak okullarak yerkeltirildi ve nakil sorunu ortadan kaldırıldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, TEOG nakil işlemleri konusunda açıklamalarda bulundu. Yıldız yaptığı açıklamalarda Milli Eğitim Bakanlığı'nın uyguladığı üç basamaklı strateji sayesinde TEOG nakil sorununun ortadan kaldırıldığını ifade etti. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın uyguladığı bu üç basamağa göre kontenjanlar ihtiyaçlara göre düzenlendi, uzak okullara yerleşen öğrenciler puanlarına göre tercih işlemlerini gerçekleştirdiler ardından 6 hafta sonunda nakiller yapıldı bu işlemin sonrasında İstanbul ilinde 4 bin öğrenciye yakın öğrencinin nakil talep ettiği saptandı ve öğrenciler nakil için talep ettikleri okullara yerleştirildi. 

Tercih yapan öğrencilerin tercihleri ve sistemde hiç tercih yapmadığı belirlenen öğrenciler belirlenen komisyon tarafından incelendi bu inceleme sonucunda öğrenciler meslek, imam hatip ve çok programlı gibi liselere nakil edildi. Son aşamada ise uzak yerlere yerleştirilen öğrencilerin nakil istekleri incelendi. Bu çalışmalarla sınıflardaki mevcut fazlalığının önüne geçtiklerini ifade eden Yıldız, okullara uyuşturucu gibi konularla mücadele etmek amacıyla polis ve timmlerin yerleştirildiğini vurguladı. 

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz