Münir Özkul Öldü Mü? Mahmut Hocanın Sağlık Durumu - Münir Özkul Kimdir? Son Dakika - Suruç

Bir çok sinema filmde ve bir çok tiyatro da oynamasına rağmen Münir Özkul, herkes tarafından Hababa Sınıfı Film'de Mahmut Hoca olarak bilinmekte. Uzun süredir ekranlarda görünmeyince sevenleri Münir Özkul öldü mü diye merak etmekte. Sevenlerinin merak ettiği Türk Sinemasının büyük üstadı Münir Özkul zaman zaman öldü iddaları ile sosyal medya da yankı uyandırıyor. Peki Münir Özkul öldü mü? Uzun süredir yatağa bağlı olarak yaşamını sürdüren 90 yaşındaki sanatçının doktoru da çıkan haberlerle ilgili açıklama yaptı. Ünlü tiyatro oyuncusu bilindiği üzere Demans hastalığına yakalanmıştı. Hastalığa yakalanması ve yaşının da ilerlemiş olmasından dolayı ekranlarda görünmemekte. Doktoru yaptığı açıklama kimse ile görüşmek istemediğini belirtti. Peki Munir Özkul kimdir? Sosyal medyanın Münir Özkul öldü mü sorusu üzerine twitter da TT olan Münir Özkul son sağlık durumu ve hali hakkında detaylı bilgiler ve Münir Özkul kimdir sorusunun cevabı Ajans Haber de.

MÜNİR ÖZKUL ÖLDÜ MÜ

Demans hastalığı olan Münir Özkul'un doktoru Nilüfer Şenbecerir Münir Özkul son sağlık durumu ve hali ile ilgili şu açıklamaları yaptı: ''Münir bey ve Umman hanım ile 4 yıl önce tanıştım. Herkes bana ''Sen deli misin? Ağır ve tedavi süreci belirsiz hastalıklar söz konusu. Ölünce kameralar sana dönecek. Başarısızlık sana mal edilebilir. Bundan korkmuyor musun?" dediler. Bana göre yaşam bitene kadar bir maceradır. Ve mesleğim gereği risk almaktan korkmam, korkamam. Hastalarımız adına riskleri bizler üstleniriz. Ben hiç yılmadan, hiç yorulmadan bir an bile şüpheye düşmeden tüm bildiklerimi, öğrendiklerimi onunla ve ailesiyle paylaştım.  Her şey ona yakışır olsun istedik. Evde küçük bir tiyatro sahnesi kurduk. Baş Roller de Münir Özkul ve Umman Özkul vardı. Ben ise Yönetmendim. Son Sahnemiz Büyük Usta'nın hak ettiği gibi Oscar'lık olmalıydı. Diğer oyuncular ise bu yaşamda büyük emek ve çabaları olan yardımcı sağlık personellerimiz oldu.

Münir Özkul'u çok ama çok seven ailesi ve tüm dostları ile hala sahnedeyiz. Ölüm, maalesef istemesekte mesleğimizin bir parçası. Çoğu kez sevenlerine o zor cümleleri biz kurarız. İlginç olarak Münir Özkul ile ilgili ölüm haberlerini hem de bir kaç defa yanındayken başka kaynaklardan duymuş olmamdı. Bizim için şaşırtıcı ve ilginç deneyimlerdi. Sorumlu doktoru olarak Benim ve Ailesinin bilgisi olmadan bu tip haberler yapıldı. Habercilerin "Sevgi Gücü" ve haberciliğin hızının bu sonuçları doğurduğunu öğrendikçe asılan suratlarımız tebessümle doldu. Eskiler rüya da ölü görmek, yanlış sela verilmesi ile ömür yazılırmış derler. Ne diyelim "Her işte bir hayır vardır." şeklinde ifade etti ve Münir Özkul öldü mü sorusu da bu şekilde yanıt bulmuş oldu.

MÜNİR ÖZKUL KİMDİR

Usta oyuncu Münir Özkul 15 Ağustos 1925 yılında İstanbul'da doğmuştur. İstanbul Erkek Lisesi'nde okurken tiyatroya başlamış ve üniversitede İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne ve Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü'nde okumuştur. Başarılı olacağı o zamanlardan belli olan oyuncu Ses Tiyatrosu'nda oynanan Aşk Köprüsü isimli tiyatro oyunuyla profesyonelliğe ilk adımını attı. Daha sonra Muhsin Ertuğrul'un yönettiği Küçük Sahne isimli tiyatroya geçti. ve burada bir çok oyunda yer aldı. Bunlardan bazıları Fareler ve İnsanlar, Babayiğit, Yaz Bekarı, Çayhane'dir. Önce İstanbul daha sonra da Ankara Devlet Tiyatrolarında oyunlar oynayan sanatçı arkadaşları ile 'Aksaray'daki Bulvar Tiyatrosu'nu kurdu. Burada Nevin Akkaya, Sadri Alışık, Şükran Güngör ve Cahit Irgat gibi oyuncularla birlikte oyunlar sahneledi.1968 yılında ise Altan Karındaş topluluğunda oynanan Kanlı Nigar oyunundaki rolü ile "İlhan İskender Armağanı" kazandı. Başarıları üzerine İsmail Dümbüllü, Kel Hasan'dan devraldığı 50 yıllık kavuğu Münir Özkul'a verdi. Özkul daha sonra bu kavuğu tiyatrocu Ferhan Şensoy'a devretti. Haldun Taner sahnesinde yer aldığı Sersem Kocanın Kurnaz Karısı oyunundaki başarısı ile İsmail Dümbüllü, Ulvi Uraz, Avni Dilligil, İsmet Küntay ödüllerini kazandı.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
hakani 2 yıl önce

Münüi özkul öldümü?

Misafir Avatar
milenyum2000kpss 2 yıl önce

bugünlerde ölebilir.

Yeni Kimlik Kartları Özellikleri Nüfus Cüzdanı...
Yeni "çipli kimlik kartları" para, kredi kartı ve GSM operatörlerinin telefon kartlarında bulunan güvenlik...

Haberi Oku