PlayStation 5 Özellikleri Nasıl Olacak PS5 Ne zaman çıkacak? - Viranşehir

PlayStation 5' Özellikleri Nasıl Olacak PS5 Ne zaman çıkacak?

Sony America'nın geçen sene verdiği bir iş ilanında "sonraki nesil oyun sistemlerinde" çalışacak bir "kıdemli oyun programcısı" arayışında olması, firmanın PS4'ün halefi olabilecek bir cihaz üzerinde çalıştığının düşünülmesine yol açmıştı. Bu cihazın PS5 olma ihtimali var; peki PS5'te hangi özellikler olacak?

Oyun bilgisayarları, oyunları 4K (minimum 3840x2160) çözünürlüğünde çalıştırabiliyorlar. PS4 ve Xbox One ise maksimum Full HD'yi destekliyor. Bu yüzden Sony için bir sonraki adım, konsoluna 4K yeteneğini eklemek olabilir. Bunun yanında PS5, Xbox One gibi televizyon, akış gibi işlevler sunan bir hepsi-bir-arada konsola dönüşebilir.Sony'nin akış üzerinden oyun oynamaya olanak veren PlayStation Now işlevi, PS5'te daha önemli bir yere gelebilir. Oyunların şu anki en önemli trendi olan sanal gerçeklik, PlayStation 5'te biraz daha önem kazanabilir. PlayStation VR'ın PS5'i destekleme olasılığı bizce yüksek. 5 sene sonra çıkacak bir PlayStation 5'in joystick yerine sanal gerçeklik başlıklarıyla kontrol edilme ihtimali bile var.

PlayStation 5'e eklenecek müthiş bir özellik, bizce konsolun geriye yönelik uyumluluk sağlaması ve önceki PlayStation'lara ait oyunları çalıştırabilmesi olacak.

PlayStation 3 ve 4 arasındaki sürenin 6 seneden fazla olduğunu düşünürsek, PlayStation 5'in 2019'dan çıkmasını beklememek gerekiyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yeni Kimlik Kartları Özellikleri Nüfus Cüzdanı...
Yeni "çipli kimlik kartları" para, kredi kartı ve GSM operatörlerinin telefon kartlarında bulunan güvenlik...

Haberi Oku