Revize:
Geçmiş Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları ve Cevapları 2016 MEB Sayfası - Şırnakın ilçeleri

 Yeni yasaya kalmak istemeyen birçok sürücü adayı bugün ehliyet sınavında ter döktü. İlk yardım, trafik ve motor testlerine cevap verdiler. Yine ehliyet sınav sonuçları ise MEB tarafından açıklandı.

Karayolları, Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, ömür boyu ehliyet dönemini kapattı. Ehliyetler sınıfına göre 5 ile 10 yılda bir yenilenecek. Yeni ehliyet alma daha da zorlaşacak. Geçmiş Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları 2015 2016 Cevapları 

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelikle, sürücü kurslarına ilk defa başvuracaklar için 2 yıllık stajyerlik şartı getiriliyor. Yeni yasaya göre, sürücü kursuna başvuran ve sınavlarda başarılı olan kursiyerler, 2 yıl süreyle stajyer sayılacak. Çıkmış Ehliyet soruları 2015

Sürücünün bu sürede 75 ceza puan hakkı olacak. Bu süre zarfında ceza puan hakkını dolduran adayın geçici ehliyeti iptal edilecek. Bu kişilerin, ehliyet almak için yeniden sürücü kursuna müracaat etmesi gerekecek.

Yönetmelikle şu anda verilen 9 ehliyet sınıfı ise 18’e yükselecek. Otomobil, motosiklet gibi küçük ehliyetler 10, otobüs, kamyon gibi büyük ehliyetler 5 yılda bir değiştirilecek.

Bu işlemler sırasında sağlık raporu ise şart. Yönetmelik hükümleri doğrultusunda, ehliyetler 1 Ocak 2016’dan itibaren 15 lira karşılığında yenilenecek.


 Milli Eğitim bakanlığı tarafından yapılan ehliyet sınavı sona erdi. Sürücü adayları şimdi soruların cevaplarını öğrenmek istiyor. Bilindiği üzere MEB soruları açıkladı. Adaylar aşağıdan soru cevap paylaşımı yaparak akıllarındaki sorulara bir nebze de olsa yanıt buluyorlar.

Yeni direksiyon sınavları akan trafik içerisinde, her türlü hava ve yol koşullarında en az 30 dakika yapılıyor. Yeni uygulamaya göre, sınava başlarken emniyet kemerini takmayan sürücü adayının sınavı başlamadan bitecek. Kalkış sırasında sinyal vermeyen, emniyetli ve rahat kalkış yapamayan sürücü adayının sınavına devam edilmeyecek.

Çıkmış Ehliyet Sınav Soruları İçin Tıklayınız

Direksiyon sınavı değerlendirme formunda sürücü adayının yapmaması gereken hatalar belirtilmiş olup bu hatalardan bazılarını bir kez, bazılarını iki kez yapan sürücü adayı sınavda başarısız olacak. Daha önceki sınavlarda yapılmayan iki araç arasına parketme manevrası direksiyon sınavın olmazsa olmazlarından olacak. Motosiklet sürücüleri ise akan trafiğe çıkmadan önce trafiğe kapalı alanlarda işaretler arasında slalom yapacaklar, ayrıca özel bir platform üzerinde dengeli sürüş becerisi gösterecekler.

Bugüne Kadar Çıkmış Tüm Ehliyet Soruları İçin Tıklayınız


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Mahmut şahin 2 yıl önce

13.02.2016

Misafir Avatar
Mahmut çelik 2 yıl önce

Soruları kitaptan gibi çekmiyor

Misafir Avatar
ankara nil 71 2 yıl önce

2015 ocak ayı ehliyet sınavını geçtim, fakat direksiyon eğitimi hiç almadım kayıtlı olduğum kurstan da eğitim ile ilgili hiç bir şey soylenmedi ama direksiyon sınavına eğitim vermedikleri halde çağırmayı biliyorlar, simdi öğrenmek istediğim hakkım yandımı yeniden silbastanmi yapıcam yokda MEB şikayette mi bulunmam gerekiyor. Teşekkür ederim.

Astsubay ve Subay Emekli Maaşları 2016 Ne Kadar...
Subay ve Astsubaylar için diğer memurlardan farklı olarak bir emeklilik koşulları bulunmamaktadır

Haberi Oku