Revize:
Son Depremler Nerede Oldu Kandilli Araştırma 2016 - Şırnak

 Akdeniz Doğu Baseni'nde Richter ölçeğine göre, 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, sabah saat 06.23'de Akdeniz açıklarında Richter Ölçeği'ne göre, 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Akdeniz Doğu Baseni'ndeki deprem yerin 48.25 kilometre altında yaşandı. Depremin merkez üssüne en yakın yerleşim yerine 39.91 kilometre uzaklıkta olan Antalya'nın Kumluca İlçesi Çavuşköy beldesi olduğu belirtilirken, depremde can kaybı yaşanmadı.

ERZURUM'DA 3.9 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Erzurum'un Senkaya ilçesinde Richter ölçeğine göre, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi'nin verilerine göre, saat 03.14 'de Erzurum'un Senkaya ilçesinde Richter Ölçeği'ne göre, 3.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 11.08 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Senkaya ilçesinin İçmesu köyüne 0.41 kilometre uzaklıkta kaydedildi. Depremde herhangi can kaybı yaşanmadı.

'DUYARSIZLIK CANIMIZI ACITTI'SAKARYA:
 Saat 03.02'de Adapazarı Kent Meydanında toplanan bir grup deprem şehitlerini anarken; depremde yakınlarını kaybedenler ilgisizlikten yakındı. 03.02'de saygı duruşunda bulunulan anma etkinliğine AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve AK Parti Sakarya İl Başkanı Recep Uncuoğlu katıldı. Anma törenine katılan Hayriye Yanıldı depremde 5 yaşındaki kızını kaybettiğini ve 17 saat boyunca enkaz altında kaldığını ifade ederek, "İnsanlar depremi unutmuşlar" dedi. Eşi Gıyasettin Yanıldı ise "Bizim için her sene yaşadığımız bir acı oldu bu. Ancak insanların duyarsızlığı canımızı acıttı" diye konuştu. Depremzede Firdevs Akgül de "Biz depremde kızımızı kaybettik. Şu tablo çok üzücü. Neden bu kadar duyarsız olduğumuzu bilmiyorum. Biz halk olarak mı öldük? Yaşayan ölüler miyiz acaba" diye konuştu.

Son Depremler İçin Tıklayınız


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Astsubay ve Subay Emekli Maaşları 2016 Ne Kadar...
Subay ve Astsubaylar için diğer memurlardan farklı olarak bir emeklilik koşulları bulunmamaktadır

Haberi Oku