Revize:
Türksat 4A Frekans Ayarları Listesi 2016 Otomatik Kanal Ekleme Bul - Şırnak

İlk önce şunu belirteyim, Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir, bu uydularda hiçbir ayar yapmanıza gerek yok.  Benim kullandığım Goldmaster RANGER için aşağıdaki Frekansları girdiğimde uydu  Turksat 4A için ayarlanmış oldu, aynı frekansları siz de kendi uydunuzda yapabilirsiniz. Kumadanızın MENU bölümüne girdikten sonra Yukarı-Aşağı ok tuşları ile menüler arasında dolaşabilirsiniz.

Kanalların taratılmasında 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC 3/4 veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek 'Şebeke Taraması' yapılması gerektiği vurgulandı. Türksat 4A haberleşme uydusu, 42 derece Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet verecek. Turksat uydusu üzerinden bir bölümü HD çözünürlüklü yeni yayınlar da devreye girecek. Turksat A.Ş.'nin web sayfasında kanalların hangi frekanslardan yayınını sürdüreceği liste halinde yayınlandı.

AYARI OTOMATİK FAKAT MANUEL DE YAPABİLİRSİNİZ

  Türksat Güncelleme  sisteminin avantajı, TV frekans bilgilerini bilmenize ve her bir TV kanalına ait frekans bilgilerini uydu alıcınıza tek tek girmenize gerek olmamasıdır. Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılmasıgüncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterlidir. Ancak herhangi bir olumsuzluk durumunda kanalları manuel olarak ekleyebilmeniz için listeyi eklemeyi düşündük.  
 
Türksat otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibidir ;
 
  Frekans                                            : 11844 MHz   Polarizasyon                                    : Dikey – V – (Vertical)   Sembol oranı (Symbol Rate)         :  2222 Ksymb     FEC: 3/4   Frekans                                            : 11747  MHz   Polarizasyon                                    : Yatay -H – (Horizontal)   Sembol oranı (Symbol Rate)         :  27500 Ksymb     FEC: 5/6

1) İlk önce bütün kanal listesini ilk menüden siliniz, silmezseniz kanal karmaşası olacaktır.

2) Sonra menülerde Uydu Listesi' ne girerek Turksat 2A/3A'nın seçili olduğundan emin olunuz.

3) Kanal Arama kısmına girip, TP Aramayı seçiniz.

4) TP Aramayı seçtikten sonra, ekrana gelen listeye Turksat 4A'nın bilgilerini ekleyeceğiz. Alt kısımda görüldiğü gibi EKLE menüsünü açmak için kumanda üzerindeki YEŞİL tuşa basınız , sonra kumanda üzerindeki rakamları kullanarak aşağıdaki değerleri giriniz. İki frekansı da girdikten sonra kanal aramayı başlatmak için kumanda üzerindeki MAVİ tuşa basınız.

Türksat 4A Uydu Kanal Frekansları:
 
Frekans: 11844
Polarizasyon: Dikey V
Sembol Oranı: 2222
FEC 3/4
Şebeke Arama: Açık
 
 
Frekans: 11747
Polarizasyon: Yatay H
Sembol Oranı: 27500
FEC FEC 5/6

Şebeke Arama: Açık


Türksat 4a Kanal Listesi ve Frekansları Öğrenmek İçin Tıklayınız

NOT : Lütfen  LNB ayarları ile oynamayınız, oynadıysanız veya sizden daha önce biri başka menülere girip karıştırmışsa Fabrika Ayarlarına Dön seçeğini kullanabilirsiniz. Ayarlarda Şifresiz seçeneğini seçmeyi unutmayın aksi takdirde binlerce kanal bulacak ama 400 civarı kanal açılacaktır.

 

Türksat Frekans Ayarları Otomatik kanal Ekleme Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Astsubay ve Subay Emekli Maaşları 2016 Ne Kadar...
Subay ve Astsubaylar için diğer memurlardan farklı olarak bir emeklilik koşulları bulunmamaktadır

Haberi Oku