E-Devlet Araç Borcu Sorgulama Hemen Öde Online İşlem - Malkara

 Araç Satın Almadan Önce Sorgulamalı


Aslında bu bilgileri kullanmanızda bir diğer avantajlı koşul ise, 2. El araç satın alırken, geçmişte herhangi bir kazaya karışıp, trafik şubesine ait ödenmemiş cezalarının olup olmamasını bilmek bile sizlerin cüzdanlarına yarayacağına eminiz. Sıfır araçlarda bu şekilde sorun olmadığını biliyoruz fakat, bu şekilde birkaç sorgulama yapmanız, 10.000 TL değerinde bir araç satın almak istiyorsanız, bu tür trafik cezalarını bulduğunuzda satın alma değerinde biraz daha az ödeme yapmanız anlamına gelecektir.


Araç hasar kaydı sorgulama işlemini yapabilmeniz için birkaç tane yol vardır. Tabi ki bilgisayarınız başından yapılabilecek işlemler olup, kurumları ziyaret etmenize gerek kalmayacak. İlk olarak hangi telefon operatörüne sahipseniz, bu şekilde hizmetleri olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Tüm operatörlerin bu şekilde hizmeti olduğunu belirtelim.

Diğer bir yöntem ise, plakanız üzerinden sorgulama yapılmasıdır. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından hazırlanan sorgulama sayfasını kullanarak, aracınızın plaka numarası ve T.C. kimlik numaranızı kullanarak araca ait bilgilere ulaşabilirsiniz. Sigortalının T.C. kimlik numarasını bilmiyorsanız, Vergi kimlik no yada Sürücü T.C. kimlik no ile araç plakasını kullanarak da işlemlere kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Nasıl Kullanmalı?

 Herhangi bir ceza varsa yapılacak, ceza tutarı kadar indirim yapılmasıdır. Bunu sonradan öğrenerek, araç satın alanlardan olup, pişman olmanızı asla istemeyiz. Tavsiye ettiğimiz konularda dikkatli olacağınızı düşünüyoruz ve yeni aracınız ile birlikte, sevdiklerinizi de yanınıza alarak güzel bir eğlence ve görmediğiniz yeni yerleri keşfetmenizi diliyoruz. İyi yolculuklar ve dikkatli sürünüz.

 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku