E Devlet Giriş Şifre Al Nasıl Online İşlem - Silopi
Türkiye’de kamu kurumları internet altyapısını son derece sık ve yoğun bir şekilde kullanıyor. Özellikle gelişen teknolojiyle birlikte kamu kurumları yaygın kullanıma ulaşan internetin sağladığı avantajlardan ve fırsatlardan vatandaşın kamu işlemlerinde de yararlanabilmesine yardımcı olabilmek amacı ile kamu hizmetlerinde internet altyapısını son derece aktif biçimde kullanıyor. Dijital platform üzerinde yer alan sanal devlet portalı e-devlet sistemi ise kamu kurumlarına ait olan dijital tüm online hizmet uygulamalarını tek bir çatı altında bir araya topluyor. Vatandaşın internete erişim sağlayabildikleri her noktadan son derece pratik bir şekilde en güncel kamu bilgilerini alabilmelerine ve kamu işlemlerini gerçekleştirebilme fırsatı sunuyor. Dijital platform üzerinde yer alan kamu kurumlarının her bir online hizmet uygulamasını tek bir çatı altında bir araya toplayan sanal devlet portalı, günümüz modern Türkiye’sinin kamu işleyişi açısından son derece önemli bir rol üstleniyor.
 


 
Vatandaş, günümüzün akıllı teknolojileri sayesinde bulunduğu her noktadan internete erişim sağlayabilme fırsatına sahip olabiliyor. Özellikle internetin yaygın kullanımı yaşamın her alanında internetin sağladığı avantajlarda, fırsatlardan ve kolaylıklardan yararlanarak işlemlerin daha hızlı şekilde yapılabilmesi sağlanabiliyor. Bu durum kamu kurumları tarafından internetin en aktif şekilde vatandaşa sunulan kamu hizmetlerinde de kullanılmaya başlanması ile birlikte internet üzerinden vatandaşın sadece dakikalar içerisinde kamu kurumlarıyla olan işlemlerini gerçekleştirebilmelerine imkan veriyor. Günümüz modern teknolojisiyle birlikte kamu hizmetlerini dijital olarak vatandaşa sunan sanal devlet portalı  sistemi üzerinde yer alan her bir online kamu hizmet uygulamasının günün her saatinde kullanılabiliyor olması ve işlem yapılabiliyor olması vatandaşın kamu işlemlerinde en sık karşı karşıya kaldıkları mesai saati sorunun tamamen çözüme kavuşturulmasını sağlıyor. İşleyişin dijital dünyada 7 gün 24 saat kesintisiz olarak devam etmesi sanal devlet portalı e-Devlet giriş sisteminde de gün içerisinde istenen her saatte kamu kurumlarıyla olan işlemlerin yapılabilmesine ve sorgulamaların gerçekleştirilebilmesine olanak veriyor.
 
. Dijital platform üzerinde yer alan bu sanal devlet sistemi üzerinde hemen hemen her devlet kurumuna ait olan online kamu hizmet uygulaması bulabilmek mümkündür. Bakanlıklardan, çeşitli müdürlüklere ve hatta yerel yönetimlere kadar devlet kurumları kademelerinde bulunan her kurumun vatandaşa sunduğu hizmetlerinde internet altyapısını aktif olarak kullanması halinde sanal devlet portalı içerisinde kendisine yer buluyor. Bu durum 1300’den fazla kamu hizmet uygulamasının yer aldığı sanal devlet portalı e-Devlet sistemi üzerinde yeni hizmete açılan en güncel kamu hizmet uygulamasından dahi vatandaşın haberdar olabilmesi sağlanıyor ki bu durum özellikle kamu kurumlarının internette bulunan kamu hizmet uygulamalarından vatandaşın haberinin dahi olmaması sorununu tamamen ortadan kaldırıyor.
 
Türkiye’de 18 yaşını geçen her Türk vatandaşının kullanıcı olarak yer alabildiği sanal devlet portalı e-Devlet şifre al sisteminin şu anda aktif 25 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor ki bu rakam Türkiye Cumhuriyeti’nin 18 yaşını doldurmuş nüfusunun yarısından fazla bir rakama denk geliyor. Bu şekilde vatandaş tarafından son derece sık şekilde kullanılmakta olan sanal devlet portalı üzerinde yüksek güvenlikli önlemler altında işlem yapabilme imkanının bulunuyor olması internette kamu işlemlerinin gönül rahatlığıyla yapılabilmesine imkan veriyor. Türksat kalite ve teknolojisinin aktif biçimde kullanıldığı sanal devlet portalı  sisteminde vatandaşın vatandaşlık bilgilerinin güvenliği ve güvenli işlem fırsatları için 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yönteminden oluşan kimlik doğrulama uygulaması bulunuyor. Sanal devlet portalının ‘sisteme giriş’ ekranında vatandaşlar  şifresi ile giriş’, ‘mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ ve ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ gibi 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yönteminden herhangi birisini kullanarak sanal devlet portalı üzerinde işlem yapabilmeleri için gerekli olan kimlik doğrulamalarını gerçekleştirebiliyor. Vatandaş internete bağlanabildiği her yerden sanal devlet portalını kullanarak en güncel kamu bilgilerine ulaşabiliyor, güncel ve yasal geçerliliği bulunan kamu işlemlerini gerçekleştirebiliyor ve hatta pek çok işlemde kullanabileceği yasal geçerliliği bulunan sabıka kaydı belgesi gibi çeşitli evrakların alımını da internet hız ve kolaylıklarında gerçekleştirebilme fırsatına sahip olabiliyor.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
yıldıray solmaz 2 yıl önce

Bagkur borcu

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku