E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi Devamsızlık bilgisi - Şarköy

 E okul KARNE NOTLARI NASIL ÖĞRENİLİR?
2015-2016 eğitim öğretim yılı birinci dönemi 22 ocak 2016 cuma günü sona eriyor. Dönemin sonuna geldiğimizde öğrencilerin ve velilerin karne heyecanları üst noktalara ulaştı. Peki çocuğumuzun karnesini internetten öğrenme şansımız var mı? Var ise karneyi nasıl görebileceğiz şimdi bunu sizlere öğreteceğiz. Veliler dönem sonunu beklemeden E okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden çocuklarının karnelerini görebilecekler. https://e-okul.meb.gov.tr/ internet adresine tıkladığınızda karşınızda E okul Veli bilgilendirme sistemi çıkacak. Burada çocuğunuzun T.C. kimlik numarası ve öğrenci numarası ile sisteme giriş yaparak çocuğunuzun karnesini rahatlıkla görebilirsiniz.

E Okul ile sınav tarihleri nasıl öğrenilir? 

E-Okul sistemine giriş yapmak için https://e-okul.meb.gov.tr adresine gitmek gerekiyor. Bu sayfa açıldığında karşınıza çıkan panelde öğrencinin kimlik bilgileri ve okul numarasını kullanmanız lazım. Siteye erişim sağladıktan sonra sayfanın sol tarafında menü ve bilgi alanlarının yer aldığı bir panel açılacaktır. Bu panel üzerinde "sınav tarihleri" başlığı karşınıza çıkacak. Bu başlığa tıklayarak öğencinin sınav tarihleri bilgilerine ulaşabilirsiniz. E-Okul sistemine giriş yapmak için aşağıdaki linki kullanabilirsin
 ne işe yarar?
e-okul ile bir öğrencinin okula kaydından mezuniyetine kadar olan bütün süreci içinde barındırır. e-okul ile veliler okul tarafından veya öğretmenler tarafından kendilerine yapılan duyurulara ulaşabilir, ders programları derslere giren öğretmenler gibi bilgilere ulaşabilir, sınav tarihleri öğrencinin yaptığı devamsızlıklar gibi şeyler öğrenilebilir. E Okul veli bilgilendirme sistemi veliler için oldukça önemli bir hizmettir. Çocuğunuzun okulla ilgili her türlü bilgisine bu portaldan ulaşabiliyorsunuz.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
sidar 2 yıl önce

Kötü

Reza Zarrab Kimdir Neden Tutuklandı Kaç Yıl...
Türkiyede 17 Aralık rüşvet operasyonunda yakalanıp 70 gün hapis yattıktan sonra serbest kalan işadamı...

Haberi Oku