EFT ve Havale Nedir? Aralarındaki Farklar Nelerdir? - Uludere

Teknoloji çağı ilerledikçe bankaların havale ve EFT hesaplarını da kullanmak bir hayli artmaktadır. EFT havale nasıl yapılır? Alacağımız çoğu şeyi internetten almaya veya en ucuz şekilde almaya çalışıyoruz.

EFT Nedir sorusunun cevabı oldukça basittir. Kelime açılımı olarak Elektronik fon transferi olarak bilinen EFT daha çok iki farklı banka arasında para transferi yapmak için kullanılan işlemdir.4 basit işlem olan Gönderen, banka, alıcının bankası ve alıcı alanlarını doldurarak karşı tarafın hesabına parayı gönderebilirsiniz. EFT yapmak için her bankanın kendisine göre para kesintisi mevcuttur.EFT yapmak için Resmi tatiller dışında hafta içi her gün 08.00 – 17.00 saatleri arasında işlemi yapabilirsiniz.Bu saatler dışında yapılan işlemler ilk iş günü içerisinde gerçekleştirilmektedir.havale Nedir diye merak ediyorsanız ise daha çok hesaplar arası para gönderme işlemi olarak bilinmektedir. EFT’den farkı ise sadece iki aynı banka arasında para transferi gerçekleştirmektedir.Bir bankadan başka bankaya para transferi yapılmamaktadır. Çoğu banka havale ücreti kesmemektedir. İstediğiniz her an her zaman istediğiniz saatte havale yapabilirsiniz. EFT nedir ve Havale nedir Arasındaki Farklar Nelerdir?
 
--Havale ,işlemi aynı bankalar arasında yapılırken, EFT farklı bankalar arasında gerçekleştirilir.
 
--Havale ,işlemleri günün 24 saati boyunca gerçekleştirilebilirken, EFT yalnızca bankanın belirlediği saat 09:00 ile 17:00 arasında  ve hafta içi mesai saatlerindeki günlerde yapılabilmektedir.
 
--EFT ,birçok bankada ücretsizken, havale işlemi banka şubelerinde ücretliyken diğer transfer işlemleri üzerinden yapılırsa ücretsizdir.
 
--EFT , yapıldığı zaman hesaba geçmesi biraz zaman almaktadır. havale yapıldığında para doğrudan ve hızlıca hesaba aktarılmaktadır.
 
--EFT’nin onay süresi daha kısadır havale ise saniyeler içinde hesaba geçmektedir.

Paypal nedir?
PayPal, internet üzerinden çalışan online bir ödeme sistemidir. Kredi kartı kullanarak veya kullanmayarak, internet üzerinden güvenli alışveriş yapılmasını ya da istenilen kişiye sadece bir e-posta adresi aracılığıyla para yollanmasını sağlar.
PayPal Belçika, Almanya, Avusturya, Fransa, İsviçre, İspanya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye'de yerel web siteleri bulundurarak, bu ülkelerde sorunsuz çalışır.
PayPal ile Amerikan Doları ve Yen gibi birden çok para birimini kullanarak ödeme yapılabilir. Bu para birimleri arasındaki değişimleri PayPal kendi döviz kurları ile otomatik olarak yapar. Paypalın döviz kurları paypal sitesinden öğrenilebilir. Ayrıca Türk Lirasıyla da Ödeme Alabilir ya da Ödeme Yapılabilmektedir.
SMS'le ödeme
PayPal hesabı, cep telefonu hattı ile ilişkilendirildiğinde anlaşmalı firmalara SMS aracılığıyla ödeme yapılabilmektedir.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku