Emekliler İçin Toki Başvuruları Hangi İllerde Yapılacak? - Uludere

Akp Hükümeti seçim öncesi vatandaşa verdiği sözü tuttu. Emekliye bir çok verilen sözün arasında projesi de vardı ve emekliye müjde Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan geldi. 250 tl ye ev projesi Türkiye de bir çok ilde başlatıldı, başvurular nasıl ne zaman yapılacak? Tokiye başvuru şartları nelerdir? 

 Emeklilerin üzerlerinde başka bir ev ve taşınmaz bulanmayacak daha detaylı öğrenmek isteyenler başvuru kabul eden Halkbank şubelerinden bilği alabilecekler ve ev sahibi olamayan emeklilere 700 ve civarı ev yapacak kura ile çekilişiyapılacak olan evlerin yapımına  yakın zamanda başlanacak bir çok emeki ev sahibi olacak 250 aya bölünecek olan taksitler her ay 250 tl ödeyerek evlerinde otura bilecekler.

Türkiye'nin, 2023 hedefleri doğrultusunda sağlıktan eğitime, alt yapı yatırımlarından sanayiye, büyük bir kalkınma hamlesi içinde gelişimini sürdürdüğünü belirten Başkanı Mehmet Ergün Turan "Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı olarak, insanlarımızın en temel gereksinimi olan barınma ihtiyacını karşılamak amacıyla ülkemizin dört bir yanında yeni yerleşim alanları kuruyor, onlarca konut projesini hayata geçiriyoruz. Üretim felsefemizin temelini oluşturan dar ve orta gelirli vatandaşlarımıza dönük konut üretimlerimizde emeklilerimize yüzde 25 kontenjan ayırıyoruz, kendilerinden gelen talep doğrultusunda, 'emeklilere özel' konut projeleri geliştiriyoruz. Hedefimiz, geecek 8 yıl içinde 150 bine yakın emeklimizi ev sahibi yaparak yüzlerini güldürmek, İkinci Bahar'ı müjdelemektir" dedi. Milyonlarca yoksulun umut ışığı olan 250 tl aylık ile toki başvuruları bugün bir çok ilde başladı son gün 31 Aralık. Eve başvuruda bulunacak olan emeklilerin üzerlerinde hiçbir gayrimenkul olmaması gerekiyor.

Daha detaylı bilgi için resmi sitesi incelenebilir..

TOKİYE KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR? TIKLAYINIZ...

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku