Güllerin Savaşı Gülru Damla Sönmez Kimdir Yaşı Boyu Biyografi - Tekirdağ İli ve İlçeleri

3 Mayıs 1987 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 

Güzel oyuncu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda yarı zamanlı 2 yıl keman 1 yıl piyano dalında öğrenim gördü.

St. Joseph Lisesi’ni bitirdikten sonra Fransa Paris Sorbonne Üniversitesi’nde tiyatro eğitimi almıştır. Oyuncu halen Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitimine devam etmektedir.

2009 yılında “Bornova Bornova” filmi ile 46.Altın Portakal Film Festivali’nde “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” ödülünü almıştır.

Damla Sönmez kimdir, 1.62 boyunda, 53 kilodadır. Gözleri renkli, saçları açık kumraldır. Oyuncu halen Güllerin Savaşı dizisinde Gülru karakterini canlandırmaktadır.

Dizinin genel hikayesi ise şöyle:

 

Güllerin Savaşı gülru kimdir, masum bir çocukluk hayalinin gerçek bir kabusa; önce bir genç kızın, sonra ailesinin ve tüm sevdiklerinin felaketine dönüşmesinin hikayesidir. ‘Gibi’ olmak isterken, ‘O’ olmanın, yitirilen masumiyetin ve insanın kendi benliğinden bir başkasına dönüşmesiyle yaşanan, manevi çöküşün hikayesidir.

 

İstanbul’un kenar mahallelerinden birinde doğup, mahallenin ‘öteki’ ucunda, babasının bahçıvanlık yaptığı köşkte büyüyen Gülru’nun, 6 yaşından beri tek bir dileği vardır; büyüyünce köşkün güzeller güzeli kızı Gülfem gibi olmak.

 

Gülru, doğduğu hayat ile içinde olduğu hayat arasında dağlar kadar fark olsa da, iki hayatı da acısıyla tatlısıyla sahiplenmiştir. Onu çok seven ama maddi manevi kompleksleri yüzünden köşk ve okul dünyasını düşman bilen Mert’le ite kaka sürdürdükleri bir çocukluk aşkları vardır.

 

Gülfem’in yıllar sonra evine dönmesiyle, Gülru’nun çocuksu hayranlığı alevlenir. Gülfem’in ilk kalp kırıklığı olan unutulmaz aşkı Ömer’in, Gülru ile sıradışı bir şekilde tanışmaları ise bundan sonra ne köşkte ne de mahallede hiçbir şeyin aynı olmayacağının habercisidir. Ömer, Gülru’nun önce aklını, sonra kalbini karıştırıp, onu gerçek aşkla tanıştırırken, hayaller ve gerçeklerin altüst olması kaçınılmazdır.
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
erdal erman amasya 2 yıl önce

hayranım

Misafir Avatar
görkem 2 yıl önce

06996932353353

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku