Hepsiburada.com Cep Telefonu ve Bilgisayar Fiyatlarının En Ucuzu ve İndirimli Adresi! - Marmara Ereğlisi

 Pazarlama ajansı ve araştırma firması FikriMühim’in Digital Age Dergisi için yaptığı araştırmanın sonuçlarına göre,e-ticaret kategorisinde en başarılımarka oldu. Digital Age Dergisi’nin 2016 Ocak sayısında yer alan “2015’in en başarılı teknoloji markaları” araştırmasına Türkiye’nin 72 ilinden, 2 bin 500 internet kullanıcısı dahil oldu. Araştırmaya yüzde 50’si kadın, yüzde 50’si erkek olmak üzere, 18 yaş ve üzerindeki kişiler katıldı. Tüketiciler 10 farklı kategoride, 2015 yılında en başarılı buldukları ve para harcadıkları teknoloji markalarını ortaya çıkardı.


HEPSİBURADA.COM ANA SAYFAYA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ


TEKNOLOJİK YENİLİKLER

2015’te web sitesi tasarımını baştan aşağıya yenileyen hepsiburada.com, responsive tekniğiyle mobil, tablet ve masaüstü bilgisayarlarda senkronize çalışabilen, görüntülendiği ekrana uyum sağlayabilen, daha kullanıcı dostu bir arayüz ile müşterilerinin karşısına çıktı. Mobil ticarette de yeniliklere imza atan  uygulaması 4 milyon kez indirilirken, App Store’da kullanıcılardan 5 yıldızla tam not alan tek e-ticaret uygulaması oldu. Tavsiye Motoru özelliğini kullanıcılara sunarak, online alışveriş deneyimini kolaylaştıran ve kişiselleştiren hepsiburada.com, perakende sektörünün kaçınılmaz dönüşümünü hızlandıracak olan Pazar Yeri platformunu da 2015’te devreye aldı.

 yapılan açıklamada, "Online alışveriş deneyimini kolaylaştırmak, müşterilerin aradıkları ürüne hızlı bir şekilde ulaşması sağlamak için tasarımda ve yazılım teknolojilerinde baştan aşağıya yenilenen e-ticaret sektöründe çıtayı yükseltti" denildi ve yenilikle ilgili şu bilgiler verildi:

 
"Yenilenen ferah bir görünüme kavuştu. Müşteriler siteye girdiklerinde öne çıkan kampanya ve ürünleri kolayca görebiliyorlar. Siteye entegre edilen tavsiye motoru sayesinde müşteriler kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşıyorlar. Sitenin üst kısmına alınan ve istendiğinde genişleyebilen yeni menü yapısı, kullanım rahatlığı sağlayan temel özelliklerden biri olarak dikkat çekiyor.
 
"Yeni tasarımın sonuçlarını hızlı bir şekilde görmeye başladık"
 
 Pazarlama Grup Başkanı Özgür Doğan, daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunma amacıyla tasarımda köklü bir yenilik gerçekleştirdiklerini belirterek şunları söyledi:
 
"Yaptığımız bu son hamle ile e-ticaret sektöründe çıtayı yükselttik. Tavsiye Motoru özelliğini de kullanıcılarımıza sunarak, online alışveriş deneyimini kolaylaştırdık ve kişiselleştirdik. Yeni tasarımın sonuçlarını hızlı bir şekilde görmeye başladık; hepsiburada.com'un performansı önemli ölçüde arttı. Sitemizin yeni tasarımını müşterilerimizden gelen geri bildirimler, onların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda oluşturduk. 6 aylık süre içerisinde 20 binden fazla geri bildirim topladık. Beta versiyonu 6 milyon kişi test etti. Sadece bununla da yetinmeyerek, öncü kimliğimizle mevcut ihtiyaçların ötesine geçen çözümler sunmaya çalıştık. Yenilenen sitemizde Pazar Yeri platformunu da devreye aldık. İlk etapta siteye 100 binin üzerinde yeni ürün eklendi. Perakende sektörünün kaçınılmaz dönüşümünü hızlandıracak olan Pazar Yeri platformumuz, e-ticaretin yaygınlaşmasında bir dönüm noktası olacak."
 
"Genel olarak daha sade ve anlaşılır bir tasarım hedefledik"
 
 Ürün Geliştirme Müdürü Gökhan Besen de, "Yeni hepsiburada.com 14 farklı ülkeden gelen çok uluslu bir ekip tarafından geliştirildi, yani oldukça global bir proje diyebiliriz" dedi ve ekledi:
 
"Agile metodolojisinin uygulandığı projede dünyanın en ileri teknolojileri kullanıldı. Yeni tasarımın çıkış noktası responsive tekniğiyle mobil, tablet ve masaüstü bilgisayarlarda senkronize çalışabilecek, görüntülendiği ekrana uyum sağlayabilecek, daha kullanıcı dostu bir arayüz geliştirmekti. Özellik olarak mobil, tablet ve masaüstü sistemlerin omnichannel mantığında senkronize çalışmasını sağladık. Müşteriler mobilden sepete ekledikleri ürünleri daha sonra tablet veya masaüstü bilgisayarlarından alabiliyorlar. Genel olarak daha sade ve anlaşılır bir tasarım hedefledik. Eski site ile yeni site arasındaki geçiş sorunsuz bir şekilde gerçekleşti. Yeni siteyi devreye aldığımız anda  10 bin müşteri ürünleri inceliyor veya alışveriş yapıyordu. Müşterilerimiz geçişten hiç etkilenmeden işlemlerine devam ettiler."
 
 
"Responsive design" teknolojisi ile ekrana göre şekilleniyor
 
Açıklamaya göre, , "responsive design" olarak adlandırılan yeni nesil tasarım çalışması ile farklı ekranlara uygun çözümler sunuyor.
 
Yeni tasarımla devreye alınan özellikler sayesinde hepsiburada.com'un, masaüstü bilgisayar, tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar için olmak üzere üç ayrı sürümü bulunuyor.  kullanıcıların girişi yaptığı ekrana göre şekilleniyor.
 
Menü başlıkları, görseller, yazı fontları cihaza göre otomatik olarak şekillenerek, alışverişin kolayca yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar mobil cihazlarının ekranlarında parmaklarıyla kaydırma veya zoom yapmak zorunda kalmıyor.
 
 
Hepsiburada.com'da ana sayfa ile birlikte ürünlerin yer aldığı detay sayfaları da yenilendi. Detay sayfaları da rahat gezilebilen, ferah bir görünüme kavuştu.
 
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Zıkkımındibi 2 yıl önce

çok güzel bir telefon

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku