On numara nasıl oynanır? Çekiliş Sonuçları ne zaman saat kaçta? - Saray

 On numara, Milli Piyango tarafından 6 Ağustos 2002 tarihinde ilk olarak oynanmış olan bir şans oyunudur. On numara kuponlarının üzerinde 1'den 80'e kadar sayılar yer almaktadır. Bu seksen sayıdan 10 tane sayının işaretlenmesi gerekmektedir. Çekiliş günü toplam 22 şanslı numara seçilmektedir. Bu 22 numaradan 10, 9, 8, 7, 6 adet numara tutturanlar ile hiç tutturamayanlar ikramiye kazanma şansına sahip oluyorlar. Büyük ikramiye olarak 10 numara bilen çıkmazsa eğer ödül bir sonraki haftaya aktarılmaktadır.

 On Numara oyunu çekilişlerinde ikramiye kazanan talihlilerin ikramiyeleri ise; Hiçbir numarayı doğru tahmin edemeyenler ve 6 ve 7 bilenler ikramiyelerini bayilerden, 8 ve 9 bilenlerin ikramiyelerini MPİ şubelerinden ve 10 bilenlerin ikramiyelerini Genel Müdürlüklerden temin etmektedir. 

On Numarada dağıtılacak olan ikramiye miktarı, o hafta elde edilen hâsılata göre belirlenmektedir. Çekilen numaraları grupta bilen çıkmaması durumunda, grup için ayrılan ikramiye bir üst gruba ait ikramiyeye eklenir. Ama çekiliş yapılan hafta 10 bilen çıkmazsa, grubun ikramiyesi bir sonraki hafta 10 bilenlere dağıtılmak üzere devredilmektedir.
 oyununda, çekiliş tarihinden itibaren bir yıl içinde alınmayan ikramiyeler zaman aşımına uğrar bu durumda ödeme yapılmamaktadır. Şans oyunu oynadığınızda tarihleri iyi takip etmenizde fayda vardır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku