SSK Prim Sorgulama E Devlet İle Şifresiz Nasıl Yapılır - Muratlı

 SGK hizmet dökümü alarak SSK prim sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Bu işlemleri yaparak toplam prim gün sayısına tek bir tıkla ulaşmış olacaksınız. Bu işlemleri nasıl yapacağınızın bilgisi haberimizde.

Günümüzün internet altyapısını Türkiye’de kamu kurumları tarafından aktif olarak kullanılıyor olması kamu işlemlerinde vatandaşın modern çağın hız ve kolaylıklarından faydalanabilmesini sağlıyor. Dijital platform üzerinde yer alan geniş online kamu hizmet ağı içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu en geniş kapsama sahip olan devlet kurumu olarak Türkiye’deki sigorta mükelleflerine çağdaş ve modern sigorta hizmetleri sunuyor. Sigorta mükelleflerinin, gerçekleştirecekleri her işlem için internet kolaylıklarından ve avantajlarından yararlanabilmesine yardımcı olan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dijital platform üzerinde artık hem sigorta mükellefleri hem de emeklilikler için oldukça geniş bir ağda online hizmet yapısı bulunuyor. Sigorta mükellefleri bu sayede internete erişim sağlayabildiği her noktada ve günün her saatinde internet kolaylığında SGK hizmet dökümü sorgulama gibi işlemler gerçekleştirebiliyor ve SSK sigortalarının en güncel dökümlerini alabiliyor. Bu sebeple de günümüzde vatandaşlar tarafından dijital platform üzerinde yer alna Sosyal Güvenlik Kurumu’nun geniş online hizmet ağında bulunan her bir sigorta hizmet uygulaması son derece sık ve yoğun bir şekilde kullanılıyor.

 

SGK HİZMET DÖKÜMÜ detayları için TIKLAYINIZ!

 

SSK GÜN SORGULAMA detayları için TIKLAYINIZ!

 

NE ZAMAN EMEKLİ OLURUM UYGULAMASI VE DETAYLAR!

 

SGK BORÇ SORGULAMA HAKKINDA DETAYLI BİLGİLER!

 

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

 

Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun online hizmet ağına yine dijital platformda bulunan resmi web sayfası üzerindeki online hizmetler kategorisi aracılığı ile ulaşılabiliyor. Ayrıca SSK sigortalısı SGK hizmet dökümü sorgulama gibi işlemleri için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sanal devlet portalı e-devlet sisteminde de yer alan online hizmet uygulamalarını kullanabiliyor. Dijital platform üzerinde yer alan sanal devlet portalı e-Devlet sisteminde internet teknolojilerini aktif olarak kullanan her devlet kurumunun internet üzerinde oluşturmuş olduğu online hizmet ağında bulunan online hizmetleri, e-Devlet portalı üzerinde de yer alıyor. Böylelikle vatandaşlar e-Devlet sistemi aracılığı ile de kamu kurumları ile olan işlemlerini internet kolaylığında yapabilme imkanına sahip olabiliyor. Bu kapsamda diğer tüm devlet kurumlarında olduğu gibi Sosyal Güvenlik Kurumu’nda da vatandaşa dijital platform üzerinde sunulan online hizmetler e-Devlet portalı içerisinde de yer alıyor. Vatandaşın dijital platform üzerinde turkiye.gov.tr adresinden son derece kolay bir şekilde erişim sağlayabildikleri e-Devlet sistemindeki Sosyal Güvenlik Kurumu online hizmetlerini kullanarak online SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini yapabilme imkanı bulunuyor.

 sgk prim borcu sorgulama şifresiz

Dijital platform üzerinde yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu’nun E-SGM uygulama sayfasında bakım çalışması gerçekleştiriyor olması nedeni ile SSK sorgulama işlemlerini bu web sayfasından yapamayan SSK sigortalısı için e-Devlet portalındaki SGK online hizmet uygulamaları oldukça önemli bir avantaj sağlıyor. Çünkü SSK sigortalısı internete erişim sağlayabildiği her yerden sanal devlet portalı e-Devlet sistemine erişim sağlayarak, portal üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işlemlerini dakikalar içerisinde gerçekleştirebiliyor. Ancak vatandaşın e-Devlet portalı üzerinde yapacağı her bir işlem için önce sisteme giriş yapılması gerekiyor. Bunun için e-Devlet sisteminin ‘sisteme giriş’ sayfasında bulunan 4 farklı yüksek güvenlikli giriş yönteminden herhangi birisi kullanılarak kimlik doğrulaması yapılması gerekiyor. SSK sigortalısı e-Devlet kimlik doğrulaması için ‘e-Devlet şifresi ile giriş’,’ mobil imza ile giriş’, ‘elektronik imza ile giriş’ ve ‘T.C. kimlik kartı ile giriş’ giriş yöntemlerinden herhangi birisini kullanması gerekiyor. E-Devlet sistemine giriş yapan SSK sigortalısı SGK hizmet dökümü sorgulama işlemleri için e-hizmetler kategorisindeki Sosyal Güvenlik Kurumu’nun hizmet listesi içerisinde ‘4A hizmet bilgisi’ ekranına tıklayarak, sigorta işlemlerini gerçekleştirebilme imkanına sahip olabiliyor.

 sgk prim sorgulama e devlet ile

SSK sigortalısı internet üzerinde yer alan e-Devlet sistemindeki Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bu sigorta sorgulama ekranını günün her saatinde son derece pratik bir şekilde kullanabiliyor. Böylelikle internet kolaylığında SSK sigortasına ilişkin olarak ayrıntılı ve güncel bilgiler alabilen SSK sigortalısının SGK’nın il ve ilçelerde bulunan müdürlüklerinde uzun saatler sürebilecek işlem gerçekleştirme mücadelesi ile boğuşmak zorunda kalmamasını sağlıyor. Bu sebeple de vatandaşlar dijital platform üzerinde yer alan online SGK hizmetlerini en yoğun şekilde kullanıyor. E-Devlet SSK sorgulama işlemleri ile sigorta mükellefleri en güncel SSK sigortası bilgilerine erişim sağlayabiliyor. Özellikle de SSK sigortası mükellefleri, internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde SSK prim ödemelerini, SSK hizmet sürelerini, SSK müstahaklı durumlarını, SSK ilk işe giriş tarihlerini, SSK sicil numaralarını ve diğer tip SSK bilgilerini en ayrıntılı ve güncel şekilde öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku