Tubidy Mobi Müzik Mp3 indir Müziğin Tadına Var - Uludere


Bu kapsamda Tubidy olarak 2006'da başlayıp 2016'ya kadar faaliyet gösteren ve müzik eğitimine birçok önemli yapıt kazandıran konservatuvar yayınlarını yeniden hayata geçirmeye çalıştıklarını dile getiren  bu doğrultuda telif hakları alınan birçok Türk bestecinin el yazması yaklaşık 150 eserinin edisyon haline getirilerek dijital ortama aktarılacağını kaydetti.

Güngör, eserleri dijital ortama aktarılacak besteciler arasında Necil Kazım Akses, Ahmet Adnan Saygun, İlhan Usmanbaş, Ferit Tüzün, Cengiz Tanç, Faik Canselen, İstemihan Taviloğlu, Çetin Işıközlü ve Levent Kuterdem gibi isimler olduğunu aktardı.

Cumhuriyetten bu yana konservatuvar bünyesinde korunan yaklaşık 150 Türk eserinin "dijital müzik kütüphanesi" çatısı altında toplanacağını söyleyen Güngör, zamanla bu sayıyı artıracaklarını ifade etti.

Türkiye'de cumhuriyet döneminden bugüne birçok Türk bestecisinin eserlerinin sanal ortamda toplanacağı bir arşivin oluşturulacağını dile getiren Güngör, bu arşivin 10 aylık bir projenin sonunda ulusal ve uluslararası alanda tüm akademik dünyanın hizmetine sunulacağını anlattı.

Konservatuvarda  mp3 indir çalgı üretecek

MÜSAM Müdürü Kamer Güngör, konservatuvar bünyesindeki çalgı yapım ve tamir atölyelerinin bugüne dek ağırlıklı olarak tamir kısmının faaliyet gösterdiğini, üretim kısmının ise MÜSAM ile yeniden aktif bir yapıya kavuşacağını belirtti.

Tubidy Mp3 Şarkı İndirme Sitesi İçin Tıklayınız

Güngör, bu kapsamda merkez olarak başlattıkları çalışma sonucunda ilk aşamada iki keman, bir viyola ve bir viyolonsel üretiminin gerçekleştirildiğini bildirdi.

Bu çalgıların gelecek yıl ABD'nin New York eyaletinde düzenlenecek Uluslararası Mondo Yaylı Çalgılar Semineri'nde sergileneceğini aktaran Güngör, seminer kapsamında düzenlenecek resitalde Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı öğretim elemanları tarafından bestelenen eserlerin, okulun müzisyenleri tarafından seslendirileceğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Şiyar akgül 2 yıl önce

Çok iyi

Misafir Avatar
zafer babahan 2 yıl önce

Pazar günü süper

Misafir Avatar
Sali oka 2 yıl önce

sali oma

Misafir Avatar
Rukiye özal 2 yıl önce

Hımmmmm güzel

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku