Twitter Neden Açılmıyor Giriş Yapılamıyor Çöktü mü Kapatıldı mı - Marmara Ereğlisi

 ''Giriş yapmaya çalışıyorum ve "Kilitlendi!" hata mesajı alıyorum.'' diyorsanız;
Bu kilitler kendilerini bir saat gibi bir süre sonra temizler.Beklediğiniz sürece daha fazla şifre sıfırlama istemeyin.

                                                                                
Twitter'a bağlanamamanızın en yaygın nedeni telefonunuzun geçici olarak internete bağlı olmamasıdır.
Çalışan bir internet bağlantınız olduğundan emin olmak için aşağıdaki adımları takip edin:
1.Telefon operatörünüzden internet veri planına sahip olduğunuza veya Wi-Fi bağlantısından internet erişiminizin olduğundan emin olun.
2.Telefonuzun güçlü bir sinyalle Wi-Fi veya mobil internete bağlı olduğundan emin olun.
3.Telefonunuzun tarayıcısında bir web sayfası açın ve yüklenip yüklenmediğini kontrol edin. Yüklerse, telefonunuz internete bağlıdır.
4.Telefonunuzu yeniden başlatın. 
Dünya'da en çok kullanılan iletişim platformları arasında yer alan Twittere bağlanamıyorsanız yapmanız gereken ayarları değiştirmek:
DNS AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?
Türkiye’de DNS ayarı ile birçok siteye erişim yapılabilmektedir. Ülkemizde TTNET dns sunucularına atılan engeller nedeniyle birçok büyük sitede sorunlar yaşanmaktadır. Aşağıda DNS2015 ayarlarını sıralı bir şekilde anlatıyoruz...
DNS değiştirmek için Ağ ve paylaşım Merkezi'nden, ağ bağlantısına tıklayın.
Ağ bağlantısına tıklayın ve gelen pencerede özelliklere tıklayın.
Yine açılan pencerede “İnternet Protokolü Sürüm 4(TCP/IPv4) ” seçeneğini seçili hale getirin ve  “Özellikler” e tıklayın.
“Aşağıdaki DNS adreslerini kullan” yazan yere tıklayın ve alttaki yere yeni DNS numaralarını yazın.
Örnek vermek gerekirse;
4.2.2.1
4.2.2.2
Open DNS;
208.67.222.222
208.67.220.220
Google DNS;
8.8.8.8
8.8.4.4
VPN (Sanal Özel Ağ)
Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN de yasaklı sitelere girmek için bir başka formül. Bu yöntem ise proxy sitelere göre daha güvenilir sayılabilir. VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyorsunuz. Bunun için VPN hizmeti sunan şirketlerden aylık bir bedel karşılığında hesap satın almanız gerekiyor. Bu servisi kullanmaya başladığınızda bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya (Paris, Washington, Londra, Madrid vb.) bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden siteye giriyorsunuz.
Elbette Türkiye dışında diğer ülkelerde mahkeme kararıyla herhangi bir engelleme uygulaması olmadığından yasaklı site engelini böylece aşmış oluyorsunuz.
TWİTTER DNS AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLİR? 
Alan Adı Sunucusu olarak da tanımlayabileceğimiz DNS ayarlarını değiştirerek de yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkün. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası kısmına girin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın.
Ardından Özellikler butonuna tıklayın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın.
Ardından Genel sekmesi altında 'Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan' bölümünü aktive edin.
Son olarak Tercih edilen DNS sunucusu kısmına 8.8.4.4, Diğer DNS Sunucusu bölümüne de 8.8.8.8 yazın ve Tamam'a tıklayın.
Aynı kısımlara sırasıyla 208.67.222.222 ve 208.67.220.220 yazarak da bu ayarı değiştirmeniz mümkün.
Alan Adı Sunucusu olarak da tanımlayabileceğimiz DNS ayarlarını değiştirerek de yasaklı sitelere giriş yapabilmek mümkün. Bunun için Başlat>Ayarlar>Denetim Masası kısmına girin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın.

                                                                                 
TWITTER'A BİLGİSAYAR BAŞINDA GİRMEK
Twitter'a bilgisayarınızdan giremiyorsanız DNS ayarlarını değiştirmekle uğraşmayın. Pek çoğu nasılsa işe yaramayacaktır. Bunun yerine VPN servisleri gibi bazı alternatif yollar var. Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN, basit bir anlamda kullanıcıların yurtdışında bir sunucuya bağlanarak hedeflenen siteye erişmesine ve anonim kalmasına yardımcı olur. Bu sayede Twitter yasaklı dahi olsa, örneğin ABD'deki bir sunucuyu kullanarak siteye girmeye çalıştığınızda yasaktan etkilenmeyeceksiniz.
İşte ünlü VPN araçlarından bazıları;
- ZenMate, Chrome tarayıcılarına eklenti olarak yüklenebilen bir VPN aracı olarak tanımlanabilir. Bu yazılımı kurarak herhangi bir ayarı değiştirmeksizin Twitter'a girebilirsiniz. Bunun için tam da buraya tıklayarak ZenMate'i tarayıcınıza kurabilirsiniz. Uygulama ücretsiz...
- Bunun dışında AceVPN, Hotspot Shield veya EarthVPN gibi ücretli VPN servislerini de tercih edebilirsiniz. Bu servisler kullanıcılardan aylık veya yıllık ücret talep eder ve bu doğrultuda servisten faydalanılabilir.
- Ancak ben Twitter'a girmek için VPN servislerine para ödemek istemiyorum diyorsanız TOR yazılımını bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Tanımlamak gerekirse Tor; kişi ve grupların kendi gizlilik ve güvenliklerini ön planda tutarak internette işlem ve gezinti yapabilmelerine olanak tanıyan ve sanal tüneller sayesinde bağlantıların maskelenmesi mantığıyla çalışan bir ağdır. Kurulum tamamlandığında bilgisayarınızla kolayca Twitter yasağını aşabilirsiniz; ancak bankacılık işlemleri vb. yüksek seviye güvenlik ihtiyacı olan özel durumlarda TOR'u kullanmamanız yerinde olur.
TELEFONDAN (MOBİLDEN) TWITTER'A GİRMEK
- Telefon üzerinden Twitter'a girerken pek çok seçeneğe sahibiz. Öncelikle Chrome kadar popüler olmasa da Norveç merkezli Opera web tarayıcısının mıbil sürümü olanOpera Mini'yi iPhone veya Android tabanlı bir telefon üzerinden indirebilir ve bu tarayıcı ile Twitter'a rahatça girebilirsiniz.
- Bunun dışında HotSpot Shield VPN veya TunnelBear isimli uygulamalar da yine kullanıcıların telefonlarına uygulama mağazalarından indirebileceği ve Twitter'a girmesini sağlayan yasak delen VPN uygulamalarından sadece ikisi...
İNTERNET HIZINIZ YAVAŞLIYORSA...
ZenMate gibi VPN uygulamalarını indirip Twitter'a girmek isteyen kullanıcıların ortak bir sorunu var. O da internetin yer yer yavaşlaması, hatta kopma noktasına gelmesi. Bunda elbette uzak bir sunucuya bağlanmanız önemli rol oynuyor. Bu nedenle örneğin ABD'nin San Francisco eyaletindeki bir sunucudan Twitter'a girmek yerine Avrupa kıtasında yer alan ve ülkemize daha yakın olan bir bölgeden seçeceğiniz sunucu internet hızınızı elbette artıracaktır. VPN uygulamalarının birçoğunda kullanıcıların dünyanın çeşitli bölgelerinden sunucu seçme şansı vardır ve dolayısıyla bu özelliği mutlaka kullanın.
DİKKAT! VPN SERVİSLERİNİN BAZILARI GÜVENLİ OLMAYABİLİR
Google'da arama yaparak bulacağınız her VPN servisine güvenmeyin. Sonuçta bu uygulamalar internet bağlantınızı kullanıp sizi bir sunucuya taşıyıp oradan da Twitter'a erişmenize imkan verecekler. Yani sizle fazlaca içli dışlı olacak bir uygulamadan söz ediyoruz. Güvenilir olmayanı elbette tercih edilmemeli. Bu nedenle HotSpot Shield VPN, TOR, EarthVPN, ZenMate veya TunnelBear uygulamaları bu iş için güvenilebilecek uygulamalardır.
TWITTER AÇILDIĞINDA DNS AYARLARI NASIL DEĞİŞTİRİLMELİ
Twitter'ın sonsuza dek ülkemizde kapalı kalmasını beklemiyoruz. O nedenle Twitter'ın açılması durumunda telefonunuza veya bilgisayarınıza kurduğunuz VPN uygulamalarınızı OFF konumuna getirip pasifize edebileceğiniz gibi tamamen cihazınızdan da kaldırabilirsiniz. Hedef siteye erişim sorunu yaşamadığınız sürece bu uygulamaları tercih etmeyin; sonuçta hem internetinizin hızı daha düşük olacaktır hem de telefonların şarj ömrü de daha hızlı azalacaktır.

                                                                                                          

gönderdikten sonra bir hata mesajıyla karşılaşıyorsanız:
Bir gönderirken "Pardon! Bunu zaten söylemiştin" hata mesajıyla karşılaşıyorsanız, tamamen aynı metni son zamanlarda başka bir te göndermişsinizdir ve bir sonraki inizde yeni bir şeyler yazmanız gerekir.
Bu hatayı, yalnızca son zamanlarda bir tweet ile tamamen aynı metni gönderdiğinizde görürsünüz.
Ne yapmalıyım?
Farklı bir göndermeyi deneyin. lerinizde tamamen aynı metni göndermediğiniz sürece bu hatayı hiçbir zaman almazsınız.
Bağlantı leme konusunda sorun yaşıyorum
Twitter'ı daha güvenli bir hale getirmek için bazı bağlantıları lemenizi etkileyebilecek otomasyonlar kullanırız. 
leme konusunda hala sorun yaşıyorum
gönderirken sorun yaşama, genellikle tarayıcınızı veya uygulamanızı yükseltme gereksinimi ile ilgili olabilir. Web aracılığıyla lemede sorun yaşıyorsanız, tarayıcınızın en son sürümünü kullandığınızdan emin olun. Resmi bir Twitter uygulamasından leyemiyorsanız, mevcut güncellemelerin tümünü indirdiğinizden emin olun. TWİTTER MOBİL VE UYGULAMALARDA YAŞANAN SORUNLAR İLE DİĞER BÜTÜN SORUNLAR İÇİN TIKLAYINIZ

                                                                    

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

E okul veli bilgilendirme sistemi Öğrenci girişi...
Bu sistem sayesinde veliler öğrenciler ile ilgili bir çok veriye ulaşabiliyor. Sınav notlarıdevamsızlık...

Haberi Oku