Sağlam:
Sahibinden İkinci El Araç Fiyatları 2016 2. El Araba İlanları Son Durum - Şarköy

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Başkanı Aydın Erkoç, Ramazan'da ikinci el otomobil piyasasında yaşanan durgunluğun bayram sonrasında biteceği, satışlardaki hareketliliğin temmuz sonuna kadar devam edeceği tahmininde bulundu.

Sahibinden Erkoç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ikinci el otomobil piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ramazan'da ikinci el otomobil piyasasında durgunluk yaşandığını anlatan Erkoç, "Söz konusu durgunluk sadece otomobil sektöründe değil, birçok sektörde yaşandı. Bayramdan sonra ikinci el otomobil piyasasında çok hızlı bir hareketlilik bekliyorum. Bu canlılık temmuzun sonuna kadar devam eder. Daha sonra okullar açılmaya başladığında da araba satışları artar. Yıl sonunda ise sıfır araç satışları başlar." dedi.

Sahibinden. Com2.ELDE FİYATLAR YÜKSELDİ

Erkoç, ikinci el araç fiyatlarının geçen seneye göre yükseldiğini belirtirken, sıfır arabaları sadece distribütörlerin getirebilmesinin ve Türkiye'de araçlardan alınan vergilerin yüksek olmasının bu artışa neden olduğunu aktardı. Erkoç, otomobil fiyatlarına etki eden bir başka unsurun ise döviz fiyatları olduğunu kaydetti.

Dünya örnekleriyle kıyaslandığında Türkiye'deki araç sayısının yeterli olmadığını belirten Erkoç, "Türkiye'de 80 milyon nüfusa karşılık 20 milyon araç bulunmaktadır. Bazı ailelerde eskiden tek araba vardı ama şu an 2-3 araç oldu. Benim tahminim, doygunluğa ulaşmak için daha 20 milyona yakın araca ihtiyaç var." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Sahibinden
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
mehmet aksoy 3 yıl önce

İşçi

KPSS Yerleştirme Sonuçları ne zaman açıklanacak...
KPSS Yerleştirme Sonuçları ne zaman açıklanacak 2016 ÖSYM KPSS Tercih sonuçları ÖSYM ile eş zamanlı...

Haberi Oku