Sendika:
Ali Yalçın: Vandal Sendikacılığa Dur Dedik - Çerkeş Tarafsız Gazetesi

Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası'nın 38. kuruluş yıldönümü programı yoğun katılımla Ankara'da yapıldı. Memur-Sen Genel Başkan Ali Yalçın, burada yaptığı konuşmada, "Memur-Sen ailesinin sendikacılıktaki besmelesi olan Eğitim-Bir-Sen'imizin kuruluşuna ait ilk toplantı 24 Ocak 1992'de Hak-İş'te yapılmıştır. 24 Ocak 1979'da kurulan Hizmet-İş Sendikası ise kuruluş aşamamızda en fazla yüreklendiren ve destekleyen kuruluştur. 14 Şubat 1992'de kurulan Eğitim-Bir-Sen'imizin ilk bürosu Hizmet-İş'in eski bürosudur. Hak-İş ailesi bizim sendikacılığımızın vesilesidir. Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan'ın aynı zamanda talebesi olan Milletvekili ve Hizmet-İş'in Onursal Genel Başkanı Sayın Hüseyin Tanrıverdi'nin sendikamızın kuruluş aşamasındaki zorlukların aşılmasındaki payını asla unutamayız" şeklinde konuştu.

VANDAL SENDİKACILIĞA DUR DEDİK

"Esnafın camı ile sorunu olmayan, milletin arabasını darp etmeyen ve kaldırımın taşını sökmeyen sendikacılığın, Vandalizm, anarşi ve şiddet anlayışıyla sendikacılık yapanların pabucunu dama attı" diyen Yalçın, şu şekilde konuştu: "Hak aramanın başkasının hakkını gasp etmeden ve haddini aşmadan yapılabileceğini, erdemli bir uğraş olduğunu düşünenler bu ülkede sendikacılığı sevimli hale getirdiler. Kuruluşunda cesaret ve omuz verdiğiniz kamu görevlileri sendikacılığı bu gün kazanımlarıyla ülkenin önünü açmaya devam ediyor" dedi.

CUMA NAMAZI İZNİ AMEL DEFTERİNİZİ AÇIK TUTACAK

Müslümanların Cuma günü mesai düzenlemelerindeki yanlışlıklar dolayısıyla 'Cuma Namazı'na gidememesi gibi bir garabetin Memur-Sen'in Toplu Sözleşeme kazanımıyla ortadan kalktığını hatırlatan Yalçın, "Cuma iznini 30 yıl önce iş yeri sözleşmesine yazarak çıkış arayan Hizmet-İş'in devamını Memur-Sen, 3. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde getirdi. Başbakanlık Genelgesi Memur-Sen'in Toplu sözleşme kazanımı hayata geçmiş oldu. Kamu görevlilerinin mesai sınırlaması dolayısıyla farz ibadeti yapamamasının önündeki engeli aşıldı. Hayırlı işlere imza atmaya devam eden Memur-Sen'in kazanımları Hak-İş ailesinin amel defterini açık tutmaya devam edecek" ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Yarım Milyon Atanamayan Öğretman 3 yıl önce

Artık 80 ve üzeri puanlarala dahi atanamıyoruz ne olur 1999 KPSS öncesi eğitim fak. ya da universite okumadan diplomasız formasyonsuz öğretmen olarak atanan dinozorları gündeme getirin bunları emekli edin onların açacağı devasa kontejanlarla kendi branşından mezun olan genç işsiz öğretmenler atansın

Misafir Avatar
duayen 3 yıl önce

bu sendika başkanı kavga çıkarmak için değil hizmet için var. destekliyorum

Misafir Avatar
3600'ü Unuttunuz! 3 yıl önce

Söz verilmişti 3600'ü getirin KPSS öncesi sınavsız atanmış formasyonsuz dinozorları emekli edin yarım milyon genç işsiz öğretmen atansın.Bizler 1800 TL'ye de çalışmaya razıyız artık seçim öncesi verilen sözler tutulmalı bu ülkenin genç öğretmen potansiyeli KPSS sınavlarında daha fazla süründürülmemeli KPSS'ninde adaleti yerlerde sürünüyor 50 puan alanları atadınız ayıptır yazıktır 100'e yakın genç öğretmen KPSS'den yüksek puan atanamadığı için intihar etti bu cinayetlerin sorumluları bizleri atamayanlardadır.Sizler de sendika olarak atanamayan öğretmenlerin yanında durun

Misafir Avatar
Beşinci Kol 3 yıl önce

Katılıyorum sendikalar vandallık ve siyaset yapmamalı siyasette gönlünüz varsa topluca sendikacılığı bırakıp 5. bir parti kurun.

Misafir Avatar
Saadet Saadet 3 yıl önce

Memur değilim ama ülkesini seven normal bir vatandaş olarak bu adamın gereksiz çıkışlarında rahatsız olanları çok iyi anlıyorum bi kere ülkeyi yöneten siyasilerden daha çok çıkış yapıyor konuş kardeşim biz senin konuşmana karşı da değiliz ama bir sendika başkanı gibi bir 5. bir siyasi parti lideri gibi deği diğer sendikalar da öyle mesela hükumet iyi bir şey yapsa da yaranamıyor bazende kolaylaştırılması gereken (cuma namazı izni gibi) hakları kendi marifetinin bir meyvesi gibi halka sunuyor işte böyle olduğu için milletten fırçayı yiyiyorsun güzel kardeşim sonra neymiş kıravata karşıymış vs. ıvır zıvır işlerler inan ben oldum olası takmasam da kravatı sevmem ama memleketin dünya kadar sorunu var bir sendika başkanı olarak lütfen her kesimden çalışanlarla ya da ne bileyim memurların emeklilerin özlük haklarıyla ya da bak 500 bin atanamayan öğretmenin atanması için çözüm önerileri geliştir keşke bizler de bunun için sana yardım etsek ama normal bir vatandaş olarak gücümüz sınırlı inşAllah bu yapıcı eleştirilerimizi dinler bizleri mahçup edersin.

Misafir Avatar
siyasi sendikaya hayır. 3 yıl önce

siyaset yapacaksanız parti
kurun siyaset yapın. memurun hakkını savunmayan sendika tabela sendikasıdır.cumhurbaşkanımızın dediği gibi siyaset yapan sendika olmaz. sendika hak için vardır.

Misafir Avatar
Dervişin Zikri Neyse Fikri de Odur! 3 yıl önce

Muhaffazakar bir seçmen olarak Ak Parti'nin %49,5 oy oranı ile iktidar olmasını son derece olağan karşıladım muhalefet halkın beklentilerine bakıldığında aldıkları oy oranlarıyla karşılık bile bulmadılar buraya kadar her şey normal a normal olan şey ise sanki bir kaç sendikanın hükumet herhangi bir değişim yaptığında bunu kendine mal edip bir güç gösterisinde bulunmaları fikrimce %49,5 oy alan bir hükumetin böyle sendikalara haddini bildirmeleri gerekir arkadaşımızın yorumunu haklı buluyorum halkın beklentilerine cevap vermeyen, siyasallaşan sendikalar toplumun gözünden de düşerler

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
öğretmen 3 yıl önce

hemen,hemen her siyasi gündemle ilgili çıkışınız oluyorda,memursen,eğitimbirsen olarak,öğretmenlere 3600'ekgösterge,yıpranma payı ve emekli memurlara aile yardımı verilsin diye,herhangi bir çıkışınızı göremiyoruz.

Misafir Avatar
Atanamayanlar 3 yıl önce

Haklısın kardeşim bunlar etliye sütlüye dokunmadan suni gundemlerin tabela sendikacılığını yapıyorlar hepsi de öyle memurların özluk haklarina gelince susuyorlar yarim milyon atanamayan ogretmen var 3600 gelse yaslilar erken emekli olsa genc işsiz öğretmenler atansa ölür müsünüz? Atanamayan öğretmenler olup şehit düsüyor siz siyaset yapıyorsunuz siyaset yapacaksanız C.Başkanımızın dediği gibi parti kurun sendikaci diye dolaşmayın ortalıklarda...

-Beğenmedim(0)

Eğitim Sen üyelerinden MEB önünde eylem -...
KESK'e bağlı Eğitim Sen üyesi bir grup, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından "sendika üyelerine soruşturma...

Haberi Oku