Sendika:
Sözde Değil Özde Sendikacılık Yapıyoruz - Çerkeş Tarafsız Gazetesi

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Söylem değil, eylem sendikacılığı yapıyoruz. Bugün Eğitim-Bir-Sen sadece ücret sendikacılığı yapan sendika değil, hizmet sendikacılığını yeniden tanımlayan, sendikacılığı kavga zemininden çıkarıp akademik hizmet sendikacılığını yeniden anlamlandıran bir sendikadır" dedi.

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Eğitim-Bir-Sen'in bu yıl ikincisini düzenlediği "örgütlenme" temalı Kısa Film Yarışması kapsamında, dereceye giren filmlerin gösterimi, Antalya'nın Manavgat ilçesinde bir otelde yapıldı.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, burada yaptığı konuşmada, bugün herkesin özgürce, kardeşçe ve insan onuruna yaraşır bir hayat sürmesinin mücadelesini verdiklerini belirterek, bu mücadeleyi sadece Türkiye için değil tüm dünya insanları için talep ettiklerini ifade etti.

Yalçın, "Söylem değil, eylem sendikacılığı yapıyoruz. Bugün Eğitim-Bir-Sen sadece ücret sendikacılığı yapan sendika değil, hizmet sendikacılığını yeniden tanımlayan sendikacılığı kavga zemininden çıkarıp akademik hizmet sendikacılığı yeniden anlamlandıran bir sendikadır. O yüzden çalışmalarımız hem kazanım üretmeye hem sosyal kültürel çalışmalarla ülkenin değişimine, dönüşmesine kültürel alanına katkı sunmaya yöneliktir. Kültür olarak çalışmalarımız, yayın olarak çalışmalarımız, eğitim çalışmalarımız olmak üzere çok çeşitli alanlarda güçlü hizmetlere imza atıyoruz" diye konuştu.

Eğitim-Bir-Sen olarak başlattıkları kısa film yarışmasının da önemine değinen Yalçın, "Bu yıl ikincisini yapıyoruz. Geçen yıl öğretmen temalı kısa film yarışma düzenlediğimizde çok ciddi katılım oldu, yoğun ilgi gördü ve bu bizi teşvik etti. Genç yeteneklerimizin keşfedilebilmesi için bu yıl da ikincisini düzenledik. Ülkenin her tarafından katılım oldu, 100 den fazla film geldi. Önümüzdeki yılda yarışmamızı uluslararası alana dönüşmeye yönelik çalışmamız var" dedi.

HAK-İŞ Konfederasyonu Başkanı Mahmut Arslan da rahmetli Mehmet Akif İnan'ın bu tabloyu görmesini istediğini belirterek, "Memur-Sen'in bir ailenin kardeşleri, yol arkadaşı olarak görüyoruz. Eğitim-Bir-Sen'in ve Memur Sen'in başarısını HAK-İŞ'in başarısı olarak görüyoruz" ifadesini kullandı.

Memur-Sen Onursal Başkanı Ahmet Gündoğdu ise bu camianın siyasi partilerin ve sendikaların kuruluşunun bir geçmişi olduğunu belirterek, merhum Necmettin Erbakan ile Mehmet Akif İnan'a bu hareketin kurulmasında büyük emek verdiklerini anımsattı.

Konuşmaların ardından kısa film yarışmasında dereceye giren filmlerin yönetmenlerine plaket ve ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
4/c li 4 yıl önce

yalanınız batsın aynaya baktığınızda yüzünüz kızarmıyor mu

Misafir Avatar
Enkaz 4 yıl önce

Beni ve benim gibi magdur öğretmenlerin Sorunlarla ilgili bin kez genel merkezını zi şubenizi aradım mübarek eski ssk hastanesi gibi cevaplar tavırlar davranışlar..temsilcilerinizin geneli uyduruk iş yapmaz ukala cıkarcı kendi işlerine koşturan tipler..üyeniz olduguma bin pişmanım ama mecburen oluyoruz yoksa zindan ediliyor hersey..düştüğünüz gün ilk tekme benden olacak...

Misafir Avatar
Aydın 4 yıl önce

Puhaaa haaa....dogru güzel sattınız memuru....herkes magdur....bilakis öğretmenler hiçbir özlük hakkı yok köle gibi...ögrencısın küfürüne hakaretine laf edemiyor hiç bir hak tanınmıyor.doktor dayak yıyor.... Ve tonlarcası.daha aldığınız sadaka gelmeden eridi gitti....ne sendıkacılıgı ya..artist

Misafir Avatar
Mazlum 4 yıl önce

ah keşke sayın başkan öyle olsa? sizin alttakilerin ( ilçe temsilciliklerinin ) yediği nanelerden, yaptığı haksızlıklardan haberiniz yok sanırım? malesef haklı davanız birçok işbilmez ve liyakatsız yönetici ve temsilcilerin elinde oyuncak olmuş durumda.

Misafir Avatar
satılık 4 yıl önce

sözde değil özde yalakalık sahtekar satılıklar

Misafir Avatar
O benim 4 yıl önce

siz oturun sadece hiçbir emek harcamadan binlerce para kazanın hiçbirinize güvenmiyorum,sonuçda her ay kesinti olunca yüzdelik payı almayı çok iyi biliyorsunuz sözdeymişde eylemdeymişde yok öyleymiş geç bu kelimeleri arkadaş.

Misafir Avatar
öğretmen 4 yıl önce

madem sözde değil,özde sendikacılık yapıyorsanız; hani öğretmenlein 3600'ekgöstergesi,hani yıpranma payı verilmesi,diğer memurlara verdiğiniz vaatlerin gerçekleşmesi,neredeler? size yetki verdiği halde, senkikasını sorgulamayı bilmeyen öğretmemler ve diğer memurlarda,sizin anladığını bu masalları dinliyorlar.

Eğitim Sen üyelerinden MEB önünde eylem -...
KESK'e bağlı Eğitim Sen üyesi bir grup, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından "sendika üyelerine soruşturma...

Haberi Oku