İstanbul Ev Fiyatları Yükselmeye Devam Edecek - Tekirdağ

Rahim AK / GAZETE HABERTÜRK

Ağaoğlu Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Önder Halisdemir, İstanbul'un Avrupa'nın üçüncü büyük turizm kenti olduğunu belirterek, başta Ortadoğu ve Türki cumhuriyetleri olmak üzere yatırımcıların İstanbul'dan konut almak istediklerini, fiyatların artış trendini sürdüreceğini söyledi. Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de düzenlenen Azerbaycan Uluslararası Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı'na katılan Halisdemir, yabancıların Avrupa'nın önemli şehirlerinde yaptıkları gayrimenkul alımlarının yumurtaları aynı sepete koymama isteğiyle Türkiye yönelttiklerini kaydetti. İstanbul Ev Fiyatları 2016 yılında da artışa devam edecek.

KONUTTA BALON YOK

Türkiye'nin fiyat ve yaşam tarzı açısından cazibesini artırdığını ifade eden Halisdemir, "İstanbul Paris, Londra gibi dünya kentlerine göre halen çok ucuz. Bu da yabancıların ev alma iştahını artırıyor. Tüm bunları düşününce hem iç dinamikler hem yabancı ilgisi nedeniyle en az 10-15 yıl daha emlak fiyatları yukarıya gider. Popüler tartışmaya gelecek olursak, konut pazarında balon olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz" diye konuştu.

"KREDİ ORANI YÜZDE 35 OLANA DEK SÜRER"

Türkiye'de gayrimenkul fiyatlarının düzeyine ilişkin ikinci parametrenin konut kredileri olduğunu dile getiren Halisdemir, bu verilerin de konutta fiyat artışının devam edeceğine işaret ettiğini vurguladı. Halihazırda Türkiye'de banka kredileri içerisinde konut kredisinin payının yüzde 7 seviyelerinde olduğuna dikkat çeken Önder Halisdemir, "Gelişmiş ülkelere bakıldığında bu oranın yüzde 50'ye kadar çıkmış olduğu göze çarpıyor. Yani Türkiye'de mortgage kullanım oranı da yüzde 35'lere çıkana kadar konut fiyatlarındaki artış eğilimi sürecektir. Biz de planlarımızı buna göre yapıyoruz" değerlendirmesinde bulundu. İSTANBUL

LONDRA'DAN UCUZ

Halisdemir, "İstanbul ucuz, Londra'da metrekare fiyatı 40 bin sterline çıktı, İstanbul'da hala 3 bin dolar" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ali 2 yıl önce

metrekare 3 bin dolarsa 100 metrekare nerdeyse 900 bin tl para eder. giderim memlekete 200 bin tl ye 3 katlı ev yaparım mallık yapmaktansa.

Misafir Avatar
gülşah 2 yıl önce

londra standartlarında ev yapıyorsunuzda kıyaslama yapıyorsunuz,sadece istanbul için yabancı satışlar kurtarıyor normal bir aile bu şartlarda bu fiyatlarda zaten ev alamaz,abartmayın bu kadar ,umarım elinizde kalırda patlarsınız inşaat firmaları doymadılar kazanmaya daha çok kazandıkça dahada arttırdılar bunun yanında gözü açılan emlakçıda en az 10 bin lira kendi koyuyor ev satarken...

Veterinerlik Fakültesi Taban Puanları 2016...
ÖSYM 2016 Veterinerlik puanları ve başarı sıralaması sayfamızda. Türkiye'de işgücüne katılan üniversite...

Haberi Oku