Tarihsel:
15 Günlük Hava Durumu Meteoroloji Haftalık Haritalı İstanbul Ankara İzmir Tümü - Almus

15 Günlük haftalık hava durumu haritalı Ankara İstanbul İzmir Bursa Adana Konya ve diğer iller... Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Sivas, Elazığ, Batman, Mardin ve Siirt çevrelerinin kar yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'de kuvvetli (30-60 km/s), Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi bekleniyor.

Yağışların; Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı(ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı, tipi şeklinde kar yağışı, çığ tehlikesi vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsüne sahip eğimli alanlarda çığ tehlikesi riski bulunduğundan yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

 Rüzgarın, Güney Ege kıyıları, Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'de kuvvetli (30-60 km/s), Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Haftalık Hava Durumu Şöyle Olacak (Resmi Büyütmek İçin Üzerine Tıklayınız)

 7 Günlük Tahmin

Az bulutlu, bölgenin doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Yalova, Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevreleri ile Bursa'nın doğu kesimlerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Trakya ile bölgenin güneydoğu kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

BURSA Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri sabah saatlerinde kar yağışlı 3
EDİRNE Az bulutlu 3
ISTANBUL Parçalı yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde hafif kar yağışlı 2
KIRKLARELI Az bulutlu 3

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

A.KARAHISAR Az bulutlu -4
IZMIR Az bulutlu 5
KÜTAHYA Parçalı bulutlu -4
MANISA Az bulutlu 4

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz'in iç kesimleri ile Doğu Akdeniz'de kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak (30-60 km/saat), Batı Akdeniz kıyılarında yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç ve yüksek kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ADANA Parçalı bulutlu 8
ANTALYA Az bulutlu 9
HATAY Parçalı ve çok bulutlu 5
ISPARTA Az bulutlu -2

Parçalı bulutlu, Sivas ve Eskişehir çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA Parçalı ve az bulutlu -5
CANKIRI Parçalı ve az bulutlu -5
KAYSERİ Parçalı ve çok bulutlu -8
KONYA Parçalı ve az bulutlu -3

Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde kıyılarında hafif, bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BOLU Çok bulutlu, ilk saatlerde hafif kar yağışlı -2
DÜZCE Çok bulutlu ve kar yağışlı 0
SİNOP Çok bulutlu ve kar yağışlı 1
ZONGULDAK Çok bulutlu ve kar yağışlı 0

Çok bulutlu ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA Çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif kar yağışlı -3
ARTVİN Çok bulutlu ve kar yağışlı -2
SAMSUN Çok bulutlu ve kar yağışlı 1
TRABZON Çok bulutlu ve kar yağışlı 1

Çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğu kesimleri ile Elazığ çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olması bekleniyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ERZURUM Çok bulutlu ve kar yağışlı -7
HAKKARİ Çok bulutlu, yer yer yoğun olmak üzere kar yağışlı -3
IĞDIR Çok bulutlu ve kar yağışlı 0
KARS Çok bulutlu ve kar yağışlı -7

Parçalı ve çok bulutlu, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve batı kesimlerinde, gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DIYARBAKIR Parçalı ve çok bulutlu 1
GAZIANTEP Az bulutlu 0
SIIRT Çok bulutlu, öğle saatlerinde kar yağışlı 2
ŞANLIURFA Parçalı ve çok bulutlu 3

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Çağla 2 yıl önce

yalan haber bu i̇stanbul'a kar yağmayacak bütün hava durumu meteoroloji uzmanları sadece doğu illerinde yağması beklendi ki oda kar yağdı bir daha yağsa yağsa kar yağmaz yağmur beklenir saçma sapan haber yapmayın son cemre düşeli ay oldu neredeyse nisan ayı geldi...

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku