Tarihsel:
2016 Ehliyet Sınav Tarihleri Açıklandı mı MEB Ehliyet sınavları ne zaman - Turhal

2015 ehliyet sınav tarihleri ne zaman? 2015 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılması planlanan Motorlu Taşıtlar Sürücü belgesi ehliyet sınav tarihleri belli oldu.2015 yılının ilk ehliyet sınavı 10 Ocak 2015 tarihinde yapılacak. 2015 yılının ilk ehliyet sınav sonuçları 20 Ocak 2015 tarihinde açıklanacak.
 Önümüzdeki ehliyet sınavı 21 Mart 2015 tarihinde yapılacaktır. 2015 Ehliyet sınav tarihleri ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki tablodan ulaşabilirsiniz. 2016 Ehliyet Sınav Tarihleri Açıklandı mı MEB Ehliyet sınavları ne zaman span style="font-size: 12pt; line-height: 115%; text-align: justify;">Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre sürücü kurslarındaki eğitim ve öğretim faaliyetleri için ödenen 700 TL %100 zamla 900 TL’ye kadar çıkarıldı. Sadece bununla da kalınmadı. Artık sürücü kursları istedikleri kişiye istedikleri indirimi de yapamayacaklar. Belirlenen taban fiyatın altına düşen kurslara soruşturma açılacak.

Ehliyet Almak Artık Kolay Değil!

Son dönemlerde duymaya alıştığımız ehliyet kurslarının zorlaşması artık maddi açıdan da kendini gösteriyor. Sorularda ve eğitim sisteminde yaşanılan zorluklara zamlarda eklenince ehliyet kursu fiyatları büyük bir oranda arttı. .

Otomatik Vites İçin De Ehliyet Var!

2015 yılında 8 tane ehliyet sınıfı bulunurken 2016 yılında 17 ehliyet sınıfı oluşturuldu. Aradaki bu büyük farkın nedeni ise otomatik vites ve manuel vitesten kaynaklanıyor. Yani kişiler artık otomatik vites eğitimi içinde ayrıca ehliyet alacaklar. Ehliyet sınavı sonuçları başarılı olduğu takdirde kişiler otomatik şanzumanlı araç kullanımı dışında başka araç kullanamayacaklar. Ehliyet alan adaylar ise 2 yıllık deneme sürecine tabi tutulacaklar. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku