Tarihsel:
2016 Emekli Maaşları Destek Primi Kesintisi Zammı Son Durum - Artova

Milyonlarca emekli bu ay çifte zamlarını hesaplarında gördü. 2016 Emekli Maaşları Destek Primi Kesintisi Zammı Son Durum Bu emeklilerden Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenler yeni bir artışa daha kavuştu. Emekli olup Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenlerin maaşlarından yapılan yüzde 10'luk Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi önceki gün çıkartılan yasa ile kaldırıldı. Yasaya göre; 'köy ve mahalle muhtarları ile hizmet akdine bağlı olmaksızın kendi adına ve hesabına bağımsız çalışanlar' kapsamındaki Bağ-Kur'lu emeklilerden Sosyal Güvenlik Destek Primi alınmayacak. Emekli olduktan sonra bu kapsamda çalışmaya başlayanların aylıklarından yapılan Sosyal Güvenlik Destek Primi kesintisi kaldırılacak. Vazife malullüğü aylığı almakta olanlardan bu şekilde çalışanlardan da söz konusu prim alınmayacak. Sosyal Güvenlik Destek Primi kalkınca, hangi statüden emekli olursa olsun, Bağ-Kur'a tabi çalışmaya devam edenlerin aylıklarından yapılan yüzde 10'luk kesinti kaldırılacak. Yani SSK, Bağ- Kur ve memur emeklilerinden halen Bağ-Kur'a tabi çalışanların maaşlarından yapılan kesinti bitecek. SSK ve Bağ-Kur'dan emekli olup kendi işini kuran emekliler 87 lira 381 lira arasında gelir elde edecek. Kesintisiz maaşlar Şubat ayı ile birlikte hesaba atacak.

MAAŞLAR DEĞİŞTİ

En düşük emekli maaşı (Bağ-Kur tarım) Ocak ayındaki çifte zamla 874 lira 19 kuruşa çıktı. Ancak bu maaşı alan emeklilerden Bağ-Kur kapsamında çalışmaya devam edenlerin eline bu ay yüzde 10'luk kesinti nedeniyle 786 lira 77 kuruş geçti. Böylece emekli 87 lira 42 kuruş gelir artışı elde edecek. En yüksek emekli maaşı da (SSK) Ocak ayındaki çifte zamla 3 bin 814 lira oldu. Bu emeklinin kesinti karı ise 381 lira 40 kuruş olacak.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
süleyman 2 yıl önce

mart 2016 maaşinda da sgdp kesintisi var.....ne zaman kalkacak...bekliyorum....!!!!

Misafir Avatar
murat 2 yıl önce

slm ben 7000 günüm dolduram eger doldurdugunm takdirde ne kadar maaş alırım teşekkürler

Misafir Avatar
br 2 yıl önce

güya şubat ayı maaşlarından kalkacaktı.mart ayının ortası oldu halen kesıntı sürmekte bu hükümetin politikası bu. kesebildigi yere kadar kesecek şeçi̇mi̇ kazanana kadar olay

Misafir Avatar
Le 2 yıl önce

Kesinti devam etmekle birlikte birde 24 TL daha eksik yatmış

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
sedat 2 yıl önce

cevab veren yok ...........ülkemize bakın

Misafir Avatar
sedat 2 yıl önce

2015 de yapılandırma yapmıştım hala ödüyorum..bu nu ödemeye devam edecekmiyiz?

Misafir Avatar
vahit yılmaz bulu memur emeklisi 2 yıl önce

2016 şubat ayı emekli maaş kesintisini araştırdım. 24 liralık emekliler derneğine kesinti yapıldığını gördüm. bu neyin nesidir, kimden izin almışlar, böyle bir derneği üye değilim. ben dernek mernek bilmem. varsa yoksa devletimiz. yapılan kesintileri iade etsinler lütfen..

Misafir Avatar
memur emeklisi 2 yıl önce

memur emeklilerinden de kaldırmıcaklar mı bu kesintiyi

Misafir Avatar
BENHÜR FELEK 2 yıl önce

memur emeklisiyim emekli maaşımızdan kesintiyi kaldırmadılar,,aksi̇ takdi̇rde yargıya başvurmaktan başka çare kalmayacak

Misafir Avatar
şamistan kara 2 yıl önce @BENHÜR FELEK

memur emeklisiyim 2015 yılında yapılandırma yapmıştım kesinti devam edecekmi

-Beğenmedim(0)

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku