Tarihsel:
Arrow Dizi Konusu Ve Oyuncuları - Erbaa

Amerikan TV dizisi olan Arrow hakkında merak edilen konular oldukça fazla olması ile çok dikkat çekiyor. Amerikada The CW kanalında yayınlanan Arrow dizisi, büyük bir hayran kitlesine sahip olması ile de sürekli gündemde olan yabancı diziler arasında yer alıyor. Bu sebeple Arrow dizisini izlemeyen kişiler Arrow konusu hakkındabilgi sahibi olmak istiyor. En sık izlenen yabancı diziler listesinde Arrow dizi izleme oranlarının da yüksek olması ile diziyi daha da popüler yapıyor. Arrow oyuncuları hakkında bilgi almak isteyenler için detaylar Ajanshaber.comda.

ARROW DİZİSİ KONUSU VE OYUNCULARI

Arrow dizisi, Greg Berlanti, Marc Guggenheim ve Andrew Kreisberg tarafından geliştirilen bir Amerikan aksiyon-macera dizisidir. Bu dizi DC Comics tarafından yayımlanan Green Arrow çizgi romanındaki süper kahramana dayanır. Arrow dizisi ilk olarak 10 Ekim 2012 tarihinde Kuzey Amerika'da The CW kanalında gerçekleşen uluslararası yayınla televizyonda gösterildi. Dizi, bir düşman adasında beş yıl mahsur kaldıktan sonra ülkesine dönüp suç ve yolsuzlukla mücadele eden Oliver Queen'in (Stephen Amell) hayatını konu ediniyor. Oliver Queen, geceleri Arow karakterine bürünüp şehrini kötü adamlardan temizlemeye başlıyor. 22 Ekim 2012 tarihinde The CW kanalından tam sezon için onay alan ve 11 Şubat 2013'te de ikinci sezon için sözleşme yenileyen Arrow'un ikinci sezon prömiyeri 9 Ekim 2013'te olmuştur. Dizinin halen devam etmekte olan dördüncü sezonu ise 7 Ekim 2015 tarihinde yayına başlamıştır.

Starling Şehri'nin milyarder playboyu Oliver Queen (Stephen Amell) bir gemi kazasında babası Robert Queen'i ve sevgilisi Laurel Lance'in (Katie Cassidy) kız kardeşi olan Sara Lance'i (Caity Lotz) kaybettikten sonra beş yıl bir adada mahsur kalır. Herkes onun da yattakilerle birlikte öldüğünü ve cesedinin sular altında kaybolduğunu düşünmektedir. Oliver, bir şekilde Starling Şehri'ne döndükten sonra annesi Moira Queen (Susanna Thompson), şirketin eski mali işler müdürü ve aynı zamanda yeni CEO'su olan üvey babası Walter Steele (Colin Salmon) ve küçük kız kardeşi Thea (Willa Holland) ile tekrar bir araya gelir.

5 yıl aradan sonra sosyeteyi yakalamaya çalışan ve gündüzleri milyoner rolü yapıp geceleri işlettiği kulübü kamuflaj olarak kullanarak yeşil başlıklı bir kanunsuza dönüşen Oliver, babasının ölmeden önceki son dileği olan Queen ailesinin yanlışlarını düzeltmek ve Starling Şehri'ni eski şanına kavuşturabilmek için, sosyetenin hastalıklarıyla savaşır. Olivera bu zorlu görevlerde eşlik eden iki yardımcısı da vardır. Oliver'in kanunsuz kimliği, kızı Sara'nın ölümünden ve eşinin onu terk etmesinden dolayı Oliver'i suçlayan ve kendini kanunsuzu yakalamaya adamış olan dedektif Quentin Lance'in (Paul Blackthorne) odağı haline gelir. Oliver'in sürekli koruması olan John Diggle (David Ramsey) daha sonra adalet için Oliver'in savaşına katılır ve Oliverın yardımcılarından birisi olur. Sonradan ortaya çıkar ki Oliver'in annesi Moira Queen de bazı sırlar saklamaktadır. Oliver'in o yatta ölmediğinden ve adada mahsur kaldığından haberi vardır. Çünkü yat sabote edilmiştir. Babasının verdiği defterdeki hedefleri seçen Oliver, sırayla şehre karşı büyük suçlar işleyenlerin peşine düşer. Starling şehri artık onu "Arrow" olarak tanır.

Dizinin başrolünde Oliver Queen karakteri ile Amerikan aktör Stephen Amell rol alıyor. Katie Cassidy ise Laurel Lance ( ve aynı zamanda Black Canary) rolünde oynuyor. David Ramsey ise John Diggle rolü ile Oliverın yardımcısı ve koruması görevinde rol alıyor. Willa Holland, Thea Queen (aynı zamanda Speedy), Emily Bett Rickards ise Felicity Smoak karakterlerine hayat veriyor. Oliverin annesi Moira Queen rolünde ise Susanna Thompson var. Şehrin kötü adamlarından olan Tommy Merlyn karakterini ise Colin Donnell canlandırıyor. Celina Jade ise Shado karakteri ile dizide rol alıyor.


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku