Tarihsel:
Bekçi Alımı Başvuru Tarihleri ve Şartları 2016 ne zaman - Turhal

1966 tarihli Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınav yönetmeliği, 2 Nisan 2016 tarihi itibariyle değişti.

Değişiklik sırasında, 40 maddelik yönetmeliğin yarısı değişti. Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi alımı 2016 başvurusu için gerekli şartlar.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınav Yönetmeliği, 772 sayılı Çarşı ve Mahalle Bekçileri Kanununa dayanılarak yürürlüğe konulmuş bir Kanun... Bu Kanunun 7. maddesinde "Bekçiliğe giriş sınavla olur. Sınav şekil ve usulleri İçişleri Bakanlığınca düzenlenecek bir Yönetmelikle belirtilir." hükümleri yer almaktadır.

İşte İçişleri Bakanlığı bu hükme dayanarak 1966 yılında yürürlüğe koyduğu yönetmeliği 2 Nisan 2016 tarihi itibariyle değişmiştir.

18 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan kadro kararnamesiyle, Emniyet'e 2.234 adet Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosu verilmişti. Tıklayınız.

2 Nisan 2016 tarihli değişiklikle, bekçi kadrolarına giriş sınavını düzenleyen maddeler yeniden ele alınmıştır. Bu düzenleme, Valiliklerin yakın bir zamanda bekçi alımına başlayacağını göstermektedir.

Zira yönetmeliğe göre ilanı Valilikler yapmakta, sözlü ve yazılı sınav uygulanmakta ve tüm süreci Valilikler yönetmektedir.

2 Nisan 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan yönetmelik değişikliğinin karşılaştırmalı maddeleri

Bekçiliğe Giriş Sınav Yönetmeliğinin tam metni için tıklayın.

18 Mart 2016 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan "Emniyet Genel Müdürlüğüne Ait Kadrolarda Düzenleme Yapılması Hakkında Karar" eki cetvelleri görmek için tıklayınız.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku