Tarihsel:
Canlı Anlık Borsa Takibi Verileri Hisse Al Sat Önerileri Bist - Tokatın ilçeleri

Canlı Anlık Borsa Verileri Takibi BistHisse Al Sat Önerileri

Borsa İstanbul iki yıldan uzun süredir köklü bir dönüşüm sürecinde. Teknik altyapısından kurumsal kültürüne teknoloji ve inovasyonu içselleştiren bu süreçte Borsa İstanbul, Bistech’ten Finans Teknopark‘a kapsamlı projeleri hayata geçiriyor.Borsa İstanbul’un gerek yurt içinden gerek uluslararası yatırımcılar için daha cazip hale gelmesi ve hedef pazarlara teknoloji ihraç eden bir borsa olarak konumlanması süreçle hedeflenenler arasında.

Borsa İstanbul’un Türkiye fintech ekosistemini de yakından ilgilendiren dönüşümünü Borsa İstanbul Genel Müdür Yardımcısı Adnan Metin’den dinledik. Borsa’nın başta blockchain ve derin öğrenme (deep learning) gibi günümüzün en yenilikçi teknolojileri üzerindeki çalışmaları hakkında bize bilgi veren Metin, Borsa İstanbul’un, teknolojinin dokunduğu hemen her şey gibi daha erişilebilir hale gelme planını da bizimle paylaştı. Piyasa ve altın işlemleri için mobil uygulamalar geliştiren Borsa İstanbul, bu yıl tüm vatandaşların cebine girmeyi amaçlıyor.

Borsa İstanbul'un finans dışı 20 en büyük şirketinin 9 aylık toplam karları önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 2,5 gerileyerek 18 milyar 984 milyon liradan 18 milyar 508 milyon liraya geriledi. 20 şirketin içinde 6'sının karı düşerken, 3 şirket kardan zarara geçti ve 11 şirket ise karını artırdı.

Karını en fazla artıranlar Kent Gıda, Türk Hava Yolları ve Şişe Cam olurken, kardan zarara geçen şirkeler ise; Anadolu Efes, Aselsan ve Türk Telekom olarak sıralandı. 

Borsada işlem gören tüm hisse senetlerine ait detaylı istatistikler ve grafikler

Canlı Borsa Yayını İçin Tıklayınız

Matriks tarafından sağlanan Pay Piyasası, Borçlanma Araçları Piyasası, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası verileri en az 15 dakika gecikmeli verilerdir. BIST isim ve logosu Koruma Marka Belgesi altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BIST ismi altında açıklanan tüm belgelerin telif hakları tamamen özel mülkiyet olup, tekrar yayınlanamaz. Borsa tarafından, verinin sekansı, doğruluğu ve tamlığı konusunda herhangi bir garanti vermez. Veri yayınında oluşabilecek aksaklıklar, verinin ulaşmaması, gecikmesi, eksik ulaşması, yanlış olması, veri yayın sistemindeki performansın düşmesi veya kesintili olması gibi hallerde Alıcı, Alt Alıcı ve / veya Kullanıcılarda oluşabilecek herhangi bir zarardan sorumlu değildir.

Bu sitede yer alan şirketler hakkındaki geleceğe yönelik mali analiz ve hesaplamalarda kullanılan rakamlar sadece bunların yapılma zamanındaki öngörü ve beklentileri gösteren tahmini rakamlar olup bu tahminlerin gerçekleşmesinin hiçbir garantisi yoktur. Birçok faktör, geleceğe yönelik bu tahminlerin tutmamasına ve dolayısıyla bu tahminlere dayanılarak hesaplanan fiyat /kazanç oranları gibi tahminlerin çok farklı gerçekleşmesine yol açabilecektir. Yatırımcıların söz konusu tahminlerin gerçekleşmeme belirsizlik ve riskinin mevcut olduğunu bilerek hareket etmeleri gerekmektedir. Şirketimizin bu tahminlerin beklenenden daha iyi veya daha kötü çıkmayacağı hususunda hiçbir garantisi olamayacağı gibi bu sebeple her hangi bir sorumluluğu da bulunmamaktadır.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku