Tarihsel:
EBA Giriş e Kurs Kayıt İşlemleri MEB - Tokatın ilçeleri

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem Birimi uzmanlarınca yapılan sunumda İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri bir araya geldi. EBA sayesinde artık öğretmenler ve öğrencilerin velilere yük olacak yardımcı ders materyali, yardımcı ders kitabı aldırmalarına kesinlikle ihtiyaç kalmadığını belirtildi. EBA e kurs kayıt işlemleri için olarak da kullanılıyor.

Toplantıda Fatih Projesi kapsamında Aydın'da gerçekleşen hizmetlere ilişkin istatistikler paylaşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, projeyle sağlanan hizmetleri şu şekilde sıraladı: "Fatih Projesi kapsamında ilimiz genelinde ortaöğretim kurumları, Mesleki ve Teknik Anadolu liseleri, ortaokullarda, imam hatip ortaokullarında etkileşimli tahta kurulumları yapılmıştır. Faz1 kapsamında 51 okulda 1265 etkileşimli tahtakurulumu yapılmış olup, Faz2 kapsamında 209 okulda 4678 etkileşimli tahtakurulumu yapılmıştır. Toplamda 2015 sonuna kadar 5943 adet etkileşimli tahtakurulumu yapılmış, 2016'da Ortaokul, ilkokul ve okul öncesi kurumlarında kurulumlar devam edecektir. 2015 Sonuna kadar 51 okulun etkileşimli tahta kesin kabulü yapılmıştır. Faz2 okullarında (ortaokullar, mesleki ve teknik okullar) Altyapı çalışmaların başladığı Haziran 2015'ten itibaren 31 Aralık 2015 tarihine kadar 43 okulda kurulum tamamlanmıştır. Fatih projesi kapsamında 246 adet A3 ve A4 Yazıcı okullarımıza dağıtılmıştır. İl genelinde 51 okulda 2015 yılı içinde 9.sınıf öğrencilerine ve öğretmenlerine, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli yöneticilere, Rehberlik Araştırma Merkezi öğretmenlerine, meslek lisesi öğretmenlerine toplam 8875 adet tablet bilgisayar dağıtımı yapılmış olup, 2016 yılı içerisinde tablet bilgisayar dağıtımı devam edecektir. İlimiz genelinde 10 eğitmen ile Ocak - Aralık 2015 tarihleri arasında 104 kursta toplam 1455 öğretmen eğitim almıştır" dedi.

EBA'nın dünyanın en büyük eğitim teknolojisi projesi Fatih Projesi'nin en önemli bileşeni olduğunu Töre, "Bütün eğitim sistemimizi derinden etkileyen, eğitimde çağ atlama işte burada, EBA ile sınıflarda gerçekleşiyor. Herkesin öğretmen, öğrenci tanıdığı vardır, onlar üzerinden bütün Türkiye'nin erişimine açılmış demektir. Öğrencilerimiz 24 saat buraya girebiliyorlar. EBA sayesinde artık öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin velilere yük olacak yardımcı ders materyali, yardımcı ders kitabı aldırmalarına kesinlikle ihtiyaç kalmamıştır. Bizim her yıl ders yılı başında ders kitaplarına ilave olarak öğretmen ve öğrencilerimizin ihtiyaç duyacakları her türlü yardımcı materyal, alıştırma, test örnekleri EBA'da fazlasıyla vardır. Öğrenci, her hangi bir dersi kaçırdıysa, bir dersi anlamadıysa bir başka öğretmenden bir kez daha dinlemek istiyorsa, en başarılı öğretmenler tarafından en profesyonel anlatımlarda video görüntü olarak yüklenmiştir. Dolayısıyla öğrencilerimizin herhangi bir yardımcı ders materyaline ihtiyaç duymaları halinde her şeyin çözümü EBA'da fazlasıyla var. Öğrencinin diyelim ki bir matematik dersinde, bir matematik problemini çözebilmesi bir başarıdır. Dolayısıyla eğitimciler bu başarıyı değerlendiririz ama bazen de öğrenci o problemi çözemez ama çok çaba gösterir. O sorunu çözmek için gayret gösterir. Eğitim aynı zamanda o gayretin de değerlendirilmesidir. Bunun için biz öğrencilerimizin nerede, ne kadar gayret gösterdiğini, hangi konularla ne kadar uğraştığını, bu içerikler üzerindeki çalışmalardan da yola çıkarak değerlendireceğiz. Böylece sadece sonucuna değil, yürünen yola verilen emeğe de bakarak öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi performans değerlendirmelerini de bu şekilde yapma imkanına kavuşacağız" şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
15833898588 2 yıl önce

Eba

Misafir Avatar
Emirhan 2 yıl önce

Girmek

Misafir Avatar
Npeg2jgwue 2 yıl önce

Ngqayfay

Misafir Avatar
Muhammet Doğan 2 yıl önce

İyi

Misafir Avatar
gamze erdal 2 yıl önce

Ben bu ebayi cok seviyorum ve biran once kayit olmak istiyorum

Misafir Avatar
Gülizar Görmez 2 yıl önce

Madem ebatı çok seviyorsun o zaman gir

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
nursena 2 yıl önce

Nasl kyt olacak blyr misin?bnde kyt olacagim

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Selin gunes 2 yıl önce

Tam bir orsp sitesi s.e.x site yani

Misafir Avatar
mal 2 yıl önce

mallllllllllllllllllllllllllllllllll

Misafir Avatar
mustafadagkan 2 yıl önce

10381500334

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku