Tarihsel:
Gıda Mühendisi Veteriner ve Ziraat Mühendisi Alımı 2016 - Reşadiye

Gıda Mühendisi Veteriner ve Ziraat Mühendisi Alımı Başvuru 2016 TBMM (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2 bin 71 gıda mühendisi, ziraat mühendisi ve veteriner alacaklarını belirterek, "Ayrıca ilgili kuruluşlar çerçevesinde bin eleman alacağız" dedi.

Çelik, TBMM Genel Kurulunda, bakanlığının 2016 yılı bütçesi üzerinde Hükümet adına yaptığı konuşmada, mera alanlarının daralmadığını, 1998 yılında 12,3 milyon hektar mera alanının bugün 14,6 milyon hektara çıktığını söyledi. Türkiye'nin tarım sektöründe önemli başarılar elde ettiğini ifade eden Çelik, milletvekillerine tarım ve hayvancılıkla ilgili rakamsal veriler hakkında bilgi verdi.

Destek politikasıyla ilgili olarak Bakan Çelik, "Önümüzdeki dönem içerisinde destek politikalarının etki analizi çerçevesinde bir kez daha ele alıyoruz. Yani çok kalem destekten çıkıyoruz, daha daraltılmış, sayısal anlamda az, çiftçinin eline ne geçtiğini bileceği bir destek politikasını önümüzdeki dönemde açıklayacağız. Havza bazlı alan desteğini 1 Ocak 2017'den itibaren devreye koyacağız. İdari yapıda önemli değişiklik yapıyoruz, artık Türkiye'de her tarım işletmesinin bir teknik elemanı olacak" sözlerine yer verdi.

Hayvancılıkta yetiştirici, besi ve süt bölgeleriyle ilgili çalışmaları sürdürdüklerini anlatan Çelik, TİGEM'de tohum ve damızlık çalışmalarına ağır vereceklerini belirtti. Lisanslı depoculuğa geçerek ürün borsasını hızlı bir şekilde kuracaklarını anlatan Çelik, tarım ürünlerini gereksiz tartışmalardan çıkaracaklarını, piyasadaki raf ve tarla fiyatlarıyla ilgili denetim ve çalışmalarını da devam ettireceklerini söyledi.

Çelik, çalışmaları 72 bin 515 personelle yürüttüklerine işaret ederek, "Buradan gıda mühendislerine, ziraat mühendislerine, veterinerlere söylüyorum, 2071 personeli de şimdi alacağız. Mühendislerimizi bu kısa dönem içerisinde alacağız. Ayrıca bize ilgili kuruluşlar çerçevesinde de bin tane elemanı alacağımızı belirtiyorum" dedi.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
TOPRAK 2 yıl önce

ziraat -gıda-su ürünleri mühendisliği - veteriner alımları devam etmeli

Misafir Avatar
Ayşe Gül 2 yıl önce

Lütfen artık gıda mühendislerinin önü açılsın !!!

Misafir Avatar
Su Ürünleri mühendisi 2 yıl önce

Su Ürünleri mühendisi bu dönem alım yok mu illa sesimizi duyurmak için kafamıza mı sıkalım

Misafir Avatar
Destekçi 2 yıl önce

Su ürünleri mezunu arkadaşlar sizler diger mühendis arkadaşlar gibi isteklerinizi dile getirmedikce kadro beklemeyin.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
öğretmen 2 yıl önce

Su ürünleri mezunları arkadaşların birbirlerine destek olduklarını zannetmiyorum

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
su ürünleri kardeşi 2 yıl önce

Sesinizi duyurmamıza lazım

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Ömer Aslan 2 yıl önce

gıda müh alımı 3000 olsun 170 bin gıda işletmesi var kaç yıldır hiç alım olmadı

Misafir Avatar
bi göz atan 2 yıl önce

ey tek iş kapısını tarım bakanlığı olarak gören mühendisler;
neyin kavgasıdır bu? aklınız fikriniz yok mu? ne için okudunuz onca sene?
piyasaya dağılsanızda bu zihniyeti kırsanız olmuyormu? sahada o kadar verimli işler varki ! işleyen el atan mühendis yok!!! bakanlığa il müdürlüklerine gidip masa başında iş alacağınızı mı umuyorsunuz? vasat pasif gençlik nereye gidiyor zihniyet?

Misafir Avatar
Hakkı karasu 2 yıl önce

Sen kimsin dangalak,mühendisler için o okulları açan ancak çalışmaları için İşyeri açmayan vatandaşınin denetimsız gıda yemesin engellemeyen hükümetlere neden laf söylemezde mühendisler ahkam keserim.

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
ayşe nur 2 yıl önce

Mehmet Sezer Bey 1 senede alınan toplam 34 gıda mühendisinden mi yola çıkarak alımlar gıdacılardan oldu diyorsunuz el insaf artık bizim yerimize atanan ziraatçilerin hepsi mi mi böyle

Misafir Avatar
mehmet sezer 2 yıl önce @ayşe nur

sayın ayşe nur hanım 2014 ve 2015 de atanan ziraat mühendisi sayısı yanılmıyorsam sadece 5 yani bir elin parmaklarını bile geçmiyor ama siz gıdacılardan senede en azından 30 40 gıda mühendisi alımı yapıyorlarmış

-Beğenmedim(0)
Misafir Avatar
Mustafa erden 2 yıl önce

Bu hukumetin tek sevmedigim yonu gida mihendislerine yaptigi zulum. Cok fazla issiz gida muhendisi var.

Misafir Avatar
HAK ADALET EŞİTLİK 2 yıl önce

nereye gıda mühendisi alımı cok yapılmıs utanmadan bunu nasıl soyleyebılıyorsunuz?...750 bın ısletme var bakanlıkta 700 gıda mühendisi var sadece atamaları 90 uzerı oluyor zıraat 80 uzerı herzaman zıraat ve veterıner alımı cok yapıldı pıyasada gorebılıyormusunu? bı veterıner yada zıraat..Allahın gazabından kacamayacaksınız..

Misafir Avatar
Duyun sesimizi 2 yıl önce

Allahtan kork.Neye dayanarak Ziraat Mühendisi cok alindi diyebiliyorsun son atamda 0 tane ziraat müh alindi.Rakamlarla aran iyi degil sanirim 0 rakamini cok ziraat müh alindi diye algılıyorsun

-Beğenmedim(0)

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku