Tarihsel:
Oyun Oyna Çocuklar İçin Eğitici En Güzel Oyunlar - Erbaa

Türkiye, geçen yıl bebekten otomobile, silahtan pelüşa toplam 311 milyon 100 bin 179 dolarlık oyuncak ithal etti. İnternetten en güzel oyunlar oyna İthalatın 284 milyon 533 bin 545 doları Çin pazarından gerçekleştirildi. TÜİK verilerinden yaptığı derlemeye göre, oyuncak ithalatında en yüksek kalemi Çin'den 45,6 milyon dolarlık 'tekerlekli oyuncaklar' oluştururken, bunu yine bu ülkeden yapılan 19 milyon dolarlık 'hayvan, insan dışı yaratıkları tasvir eden oyuncaklar', 16 milyon dolarlık 'bebek', 13,1 milyon dolarlık 'içleri doldurulmuş oyuncaklar' izledi.

Geçen yıl "oyuncak bebekler için arabalar" başlığında ihracat 37 bin 344 dolarken, 475 bin 600 doları Çin'den olmak üzere toplam 479 bin 203 dolarlık ithalat gerçekleştirildi. "Skutur, pedallı araba vb. tekerlekli oyuncak" başlığında ise 6 milyon 468 bin 739 dolarlık ihracat gerçekleştirilirken, 45 milyon 604 bin 577 doları Çin'den olmak üzere toplam 46 milyon 871 bin 887 dolarlık ithalat yapıldı. Geçen yıl 344 bin 329 dolarlık "oyuncak bebek" ihraç edilirken, 17 milyon 819 bin 37 dolarlık "oyuncak bebek" alındı. Bu ithalatın 15 milyon 847 bin 107 doları Çin'den yapıldı.

Friv oyunları için sizlerde friv.com adresini ziyaret ederek en güncel oyunları oynayabilirsiniz. Çocukların kolaylıkla oynayabilcekleri ve ayrıca birçok oyunu görebileceğiniz sitede en güncel ve yeni oyunları oynayabilirsiniz. Friv oyunlarda oynadığınız oyunlara göre kurallar bulunmaktadır. Her oyunda sizlerde kurallara dikkat ederek oyunu sürdürebilirsiniz.

Friv Oyun oynamak için TIKLAYINIZ

  Friv nedir? 
Friv; En iyi ücretsiz online oyunlar sloganıyla İngilizce içerikli yayın yapan bir popüler flash oyun sitesidir. İlginç tasarımıyla diğer oyun sitelerinde ayrılan Friv, ücretsiz oyun oynamak için güvenilir bir yer olduğunu iddaa ediyor. 
Friv'de oyunlar kendi hosting sağlayıcısında barınmaktadır. Friv sitesinin tek adresi "www.friv.com" dur. Diğer friv ismiyle farklı uzantılarda hizmet veren internet siteleri friv'in taklididir. 
Friv'in çok tercih edilmesinin nedeni? 
1. Özgün oyunlar bulunması, 2. Oyunların özgün açıklamaları bulunması, 3. Oyun başlangıcı hariç reklam olmaması, 4. Tasarımının sade ve ilginç olması. 
Friv'in istatistikleri 

Ağlayan çocukları susturmak için onlara akıllı cihaz vermenin, televizyondan müzik dinletmenin veya görüntü izletmenin yanlış olduğunu belirten Öztürk, "Bu durumda daha bebeklik döneminden itibaren 1,5-2 yaşında bir çocuk ekranla karşılaşmış oluyor. Çocuklar ekranlarda sadece görüntüleri algılar ve o görüntülerle müziği birleştirir. Bu senkronizasyon küçük yaştaki çocuklarda sosyal ve dilsel gelişimini engeller" diye konuştu.


Oyuncak ihracatı toplamı 26 milyon 409 bin 771 dolar olan Türkiye'nin geçen yıl gerçekleştirdiği en yüksek ihracat kalemlerini Yunanistan'a 1 milyon 125 bin dolar, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) 590 bin 809 dolar ve İngiltere'ye 503 bin 777 dolarla "diğer oyuncaklar (takım/set halinde olanlar)" oluşturdu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Ahmet 2 yıl önce

Cok guzel ders le ilgili

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku