Tarihsel:
Polis Maaşları 2016 Zamlı Ne Kadar Emniyet Hizmetleri Derece ve Kadroya Göre - Başçiftlik

Polis Maaşları 2016 Zamlı Ne Kadar Emniyet Hizmetleri Derece ve Kadroya Göre Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun'un yürürlüğe girmesiyle emniyet hizmetleri sınıfında yer alan personelin net maaşları kadro, unvan ve derecelerine bağlı olarak 151 ile 452 lira arasında değişen tutarlarda arttırıldı.

Kanunun, Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla muhtar ödeneği ve polis maaşlarında artış oldu.

Muhtar ödenekleri, 295 liralık artışla, bin 300 liraya yükseltildi. Söz konusu artış yüzde 29 oldu.

Emniyet hizmet sınıfında yer alan personelin Emniyet Hizmetleri Tazminatları'nda yüzde 25 artışa gidildi.

Ayrıca emniyet hizmet sınıfında yer alan personelden yüksek öğrenimli olanların ek göstergeleri yükseltildi. Birinci derece için halen 2 bin 200 olan ek gösterge rakamları 3 bine çıkarıldı.

Söz konusu düzenleme ile emniyet hizmetleri sınıfında yer alan personelin net maaşları kadro unvan ve derecelerine bağlı olarak 452 ile 151 lira arasında değişen tutarlarda artırıldı. Örneğin 1. derecede bulunan 1. sınıf emniyet müdürünün maaşında 452 lira, 3. derecede bulunan başkomiserin maaşında 324 lira, 1. derecede bulunan polis memurunun maaşında 301 lira, yeni göreve başlayan polis memurunun maaşında 192 lira, çarşı ve mahalle bekçilerinin maaşlarında ise 151 lira civarında net artış oldu.

Göksel Yıldırım

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
melisa 2 yıl önce

çok iyi

Misafir Avatar
Mehdi KARNIYARIK 2 yıl önce

BEN OGRETMENIM. ALLAH POLIS VE ASKERIN YARDIMCISI OLSUN. 10.000 TL BILE AZ. OLUMUN UCUNDALAR.TAHTILLERI YOK. IZINLER KAPATILITOR. IZINLER YANIYOR. HAFTANIN 7 GUNU CALIS. GECESI VE GUNDUZU YOK. SINIR VE STRES DIZ BOYU. BIZLER OYLE DEGILUZ. GUNDE 5 SAAT DERSE GIDIYORUZ. AKSAM MAC VE MISAFIRLIGE GIDIYORUZ. C.TESI PAZAR IZIN. YARI VE YIL SONU TAHTIL VE 1 AYLIK IZIN.

Misafir Avatar
ZzsssAaaaa SBS 2 yıl önce

Aynen

-Beğenmedim(0)

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku