Tarihsel:
Sosyolog ve Psikolog Alımı 2016 Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Başvuru tarihleri - Almus

Sosyolog ve Psikolog Alımı 2016 Başvuru tarihleri Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı TBMM'de plan ve bütçe görüşmeleri devam ediyor. Bakanlığın çalışmaları hakkında milletvekillerine bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, temel hedeflerinin aile bütünlüğünü korumak olduğunu belirterek, "2002 yılında sosyal yardım ve hizmete 1.3 milyar TL kaynak ayrılmışken, bu rakam 2015 yılında yaklaşık 28.5 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Böylece sosyal yardım ve hizmet niteliğindeki transferlerin gayri safi yurtiçi hasılaya oranı 2002 yılında sadece binde 5 iken, bu oran 2015 yılında yüzde 1.46'ya yükseltilmiştir. Dünya genelinde kabul edilen yoksulluğun ölçülmesinde değer günlük 4.3 dolardır. Ülkemizde 4.3 doların altında yaşayan toplum kesimi oranımız 2002 yılında yüzde 30.3 iken, 2014 yılında bu oran yüzde 1.62'ye indirilmiştir" ifadelerini kullandı. Ramazanoğlu, şunları kaydetti:

"2012 yılı Nisan ayından itibaren Eşi Vefat Eden Kadınlara Düzenli Nakdi Yardım Programı başlatılmıştır. 2015 sonu itibariyle yaklaşık 295 bin kadınımız aylık 250 TL düzenli nakdi desteğe kavuşturulmuştur. 2013 yılı Haziran ayından itibaren Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı başlatılmıştır. Eşi ya da oğlu askere gittiği için gelirden mahrum kalan 101 bin asker ailesine aylık 250 TL tutarında düzenli yardım ödemesi yapılmaktadır. 2015 yılında Öksüz ve Yetim Yardımı Programı hayata geçirilmiş ve bu çocuklarımız için aylık 100 TL tutarında düzenli yardım yapılmaya başlanmıştır. Diğer taraftan Türkiye'nin ekonomik ve sosyal gelişmesinin desteklemek üzere dinamik nüfus yapısının korunması, aile kurumunun güçlendirilmesi ve böylece sosyal refah ve sosyal sermayenin arttırılması amacıyla doğum yardımı başlattık. Birinci çocuk için 300 TL, ikinci çocuk için 400 TL, üçüncü ve sonraki çocuklar için 600 TL tutarında Doğum Yardımı ödemesi yapılmaktadır."

YAKLAŞIK 25 MİLYARLIK BÜTÇE

2016 yılında ASDEP'in hayata geçirilebilmesi ve etkin şekilde uygulanmasını teminen mobil bilişim alt yapısıyla desteklenen sahada görev yapacak ASDEP personeli istihdam edeceklerini belirten Ramazanoğlu, "Bin 500 yeni sosyolog ve psikoloğu istihdam edeceğiz" dedi. Bakanlık bütçesinden bahseden Ramazanoğlu, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın 2016 yılı için tasarıda öngörülen bütçe tutarı 24 milyar 799 milyon 651 bin TL'dir. Bakanlığımızın bütçesinin harcama kalemlerine, bütçe içindeki paylarına ve geçen yıla göre artış oranlarına bakıldığında 2015'ten 2016'ya 6 milyar 550 milyon TL tutarında yüzde 35 oranında artış öngörülmüştür. 2016 yılı bütçemizin yaklaşık yüzde 86'sı, yani 21 milyar 447 milyon 704 bin TL sosyal yardım harcamalarına tahsis edilmiş, ayrıca Sosyal Dayanışma ve Dayanışmayı Teşvik Fonu'ndan 5.7 milyar TL yine sosyal yardım harcamalarında kullanılması planlanmaktadır. Personel giderleri için toplam bütçemizin yaklaşık yüzde 3.3'ünü oluştururken, yeni hizmet kuruluşu inşaatları ile araştırma projelerine yüzde 1 düzeyindedir. Bakanlığımıza tahsis edilen kaynakların yüzde 97'si sosyal yardım ve sosyal hizmetlerde kullanılacaktır" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Psikolog 2 yıl önce

Arkadaşlar psikolog ve sosyal psikolog alınacak sosyoloji bölümünden bahsetmiyor eğer psikolog sosyoloji alanında master yapmış ise ona sosyal psikolog denir dikkatli okuyun göreceksiniz.

Misafir Avatar
psikolog 2 yıl önce

nerede atama hep aldatma

Misafir Avatar
Sibel 2 yıl önce

inşAllah ölmeden atanırız artık emeklilik yaşımız geldi be

Misafir Avatar
Salih 2 yıl önce

Çok kismetsiziz hangi bölümü okursak diğerinden alıyorlar.

Misafir Avatar
derya 2 yıl önce

Aile ve tuketici bilimleri de atamayi hak ediyor diger bolumlerin cok az atanmasi olsa da yine de atama umutlari vardir ama cok iyi bir universite olan hacettepe universitesinden mezun olan aile ve tuketici bilimlerin kamuda atanmalari hiç yok. Her alanda egitim almis olan bu bolumde asped programindan gorev almalidir. Ne olur bizi de düsünün

Misafir Avatar
camoka01 2 yıl önce

bu ne biçim bir sitedirki günde 20 defa aynı ilanları yeni imiş gibi yaparaktan milleti kandırıp yayımlıyor ve insanların umutlanıp umutlarının kırlmasına sebeb oluyor . Allah bunları kah reylesin. aslında sorun bizim insanımızda milyonlar ca işsiz var ağzını açıp bir şey diyen yok . resmen koyun olmuş herkes . sen koyun olursan koyacak biri bulunur :o

Misafir Avatar
arif 2 yıl önce

psikolog derken hangi bölümler kasdetilyor .o açıklama yok,psikoloji,sosyoloji,felsefe,rehberlik...hepsi birbirine karıştı maalesef...460- 470 puan alan pdr mezunu ile 280 puanlı diğer dallarda aynı isimle anılmaya başlandı :)))

Misafir Avatar
Shu 2 yıl önce

Ne saçma bir site aynı haberi her gün yeni haber gibi veriyorlar

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku