Tarihsel:
Tablet Dağıtılacak Okullar 2016 Listesi ne zaman verilecek? - Tokatın ilçeleri

Tablet Dağıtılacak Okullar 2016 Listesi tablet ne zaman verilecek? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Bilişim Vadisi'nin altyapısını oluşturan ve 7 yıl önce başlatılan "Bire Bir Öğrenme'' projesi kapsamında 27 bin 180 altıncı sınıf öğrencisine tablet bilgisayar dağıtacak, projeden yararlanan öğrenci sayısı böylece 190 bine ulaşacak.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 6 yıldır verilen bilgisayarlarla kentteki çocukların geleceğine dev bir yatırım yaptıklarını ve projenin ülke açısından çok önemli bir değere sahip olduğunu belirtti.

Türkiye'nin çok hızlı bir şekilde değiştiğini ve geliştiğini, internet, yazılım, donanım ve sosyal medya üstüne adeta başka bir evren kurulduğunu ifade eden Karaosmanoğlu, "Artık bilişim çağındayız. Eğitim için gerekli olan araç-gereçler de değişti. Kara tahtalar bile akıllandı, akıllı tahta oldu. Biz de kentimizde yaşayan çocuklarımızı bu teknolojik devrimden ayrı tutamazdık. Bir eğitimci olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin dünya ülkelerindeki kendi yaşıtlarıyla rekabet edebilmeleri ve geleceğin dünyasında söz sahibi olabilmeleri için kolları sıvadık. Çağın bütün imkanlarını geleceğimiz olan çocuklarımıza sunmak, bilim ve teknolojinin nimetlerini eğitimle birleştirmek amacıyla 6 yıl önce 'her öğrenciye bir bilgisayar kampanyası başlattık" şeklinde konuştu.

Bu yıl dağıtacakları 27 bin 180 tabletle birlikte bugüne kadar 189 bin 761 öğrencinin hayallerini gerçeğe dönüştürmüş olacaklarını belirten Karaosmanoğlu, şunları kaydetti:

"Kentimizin ve ülkemizin geleceğine, kısacası teknolojiye ve bilime yatırım yapıyoruz. Öğrencilerimizin ara sıra değil, ihtiyaç duydukları her an ellerinin altında bilgisayar bulunmasını sağlamış oluyoruz. Diğer taraftan, Kocaeli'yi bir eğitim ve bilim kentine dönüştürme çalışmalarımız devam ediyor. Bilgi Evlerimizle, Sekapark Bilim Merkezimiz ile ve Türkiye'nin silikon vadisi olacak olan Bilişim Vadisi ile dünyanın geleceğinde artık söz sahibi olmak istiyoruz. İnanıyorum ki geleceğin dahileri bizim çocuklarımız olacaktır. Kocaeli'nin, Türkiye'nin ve hatta dünyanın geleceğinde bugün bilgisayar verdiğimiz yavrularımız büyük rol oynayacaklardır. Buna yürekten inanıyorum."

Türkçe klavye kullanılan tablet bilgisayarların dağıtımı, 13 Şubat Cumartesi günü saat 10.30'da Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenecek törenle gerçekleştirilecek.

Metin Girgin

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
Abdullah 2 yıl önce

Çabuk dağıtım ya

Misafir Avatar
akakak 2 yıl önce

nolursunuz ayrancı mesleki ve teknik anadolu lisesine tablet dağıtılsın 9. sınıfı nolur çok istiyorum

Misafir Avatar
kzltp 2 yıl önce

ben şu an kızıltepe ibni sina asml de 9.sınıf okuyuyorum. ne olur okuluma bu yıl tablet dağıtılsın

Misafir Avatar
nmknmkjn 2 yıl önce

bu tablet dağıtılma sözü verildiğinde ben ana sınıfındaydım şimdi 7. sınıftayım ama tablet bakıyorumki hala dağıtılmamış

Misafir Avatar
Özgür 2 yıl önce

bizim okulda 10. sınıflara dağıtıldı bize dağıtılmadı seneye de bize dağıtılır diye ümit ediyorum bazı arkadaşlar tablet istemiş yazı yazmak istemiyoruz yazmış isredikleri kadar dağıtsınlar hocalar defter kitap istiyor

Misafir Avatar
musa 2 yıl önce

bence büyük okulara tek dagıtılacak çünkü haberlerde 700 bin ögrenciden bahsedıldi

Misafir Avatar
ali 2 yıl önce

ya bize tablet dağıtmadınız benim kuzenlerime dağıtmışsınız bende istiyorum çünkü bana hava atıyorlar inşAllah bize de dağıtırsınız.. amin

Misafir Avatar
elif 2 yıl önce

bence büyük okulara tablet veriyolarb sadece

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku