Tarihsel:
Taşeron İşçilere Kadro Son Dakika Haberleri - Reşadiye

Taşeron İşçilere Kadro Son Dakika Haberleri

Uzun süredir kadro bekleyen taşeron işçilere yönelik takvim netlik kazanıyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, taşeron konusunu çalıştıklarını ifade ederek, "Bu hafta içerisinde bu konuda bakanlık olarak çalışmalarımızı bir konuya getirdik. Asıl işlerde çalışanlarla ilgili kamuya alma konusunda yaptığımız çalışmada belli konuya geldik. Önerilerimizi hazırladık EKK ile paylaşacağız. Oradan da karar çıkacak. Kararları, Bakanlar Kurulu'na götüreceğiz. Bakanlar Kurulu'na sunulan öneriler kabul görürse geçiş düzenlemesiyle ilgili yasa taslağını Meclis'e sevk edeceğiz" dedi.

Taşeron işçilerle ilgili olarak 120-150 bin dediğini hatırlatan Ağbal, kabaca bir sayı hedefinin olmadığını kaydetti. Hali hazırda çalışanların geçişinin sağlanacağını dile getiren Ağbal, kamuya geçişi sağlanacak kişilerin taşımaları gereken şartlar olacağını ifade etti.

ASGARİ ÜCRETE ÇÖZÜM

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Ekonomi Muhabirleri Derneği'nin toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Ağbal, yılbaşından itibaren 1.300 TL olan asgari ücretten yapılacak 70 liralık kesintinin sorulması üzerine sorunun mutlaka tarife ile çözülmesinin gerekli olmadığını söyledi. Farklı bir çözüm üretilebileceğini ifade eden Ağbal "Sadece vergi tarifesi üzerinden konuşmak doğru olmaz. Çalışma Bakanı ile çalışıyoruz" dedi.

KIRMIZI ETTE KDV İNDİRİMİ

Kırmızı et fiyatlarındaki yüksekliğe ilişkin sektörün KDV indirim talebinin hatırlatılması üzerine Bakan Ağbal "Gıda fiyatlarıyla ilgili ne yapabilirizi çalışıyoruz. KDV kırmızı ette gündeme geldi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışmalarını bir yapsın gelsin, bakalım. İnşallah orada kapsamlı bir çalışmayı yapacağız" yanıtını verdi. Sektör temsilcileri ette alınan yüzde 8'lik KDV'nin sıfırlanmasının kilogram başına kıyma ve kuşbaşında 4-5 TL indirim olarak yansıyabileceği belirtiyor.

DAMGA VERGİSİ İYİLEŞECEK

Ağbal, Kamu İhale Kanunu'nda değişiklik yapılacağını kaydederek, "İstisnalar daraltılacak; çalışma aşağı yukarı bitti" dedi. Damga vergisi üzerinde çalışmalarının devam ettiğini belirten Ağbal "Birtakım iyileşmeler olacak" dedi.

EMEKLİYE PROMOSYON

Bakan Ağbal, emeklilere verilecek maaş promosyonla ilgili pazarlığın sıkı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Ağbal, çalışmaların son aşamaya geldiğini belirtti. Bankalar Birliği yönetimi ile önceki gün bir araya geldiğini aktaran Ağbal, "Bankacılık sektöründe rasyolar açısından Türkiye iyi bir noktada. Gözümüz gibi bakıyoruz. Rasyoların bozulmaması için titiziz

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Misafir Avatar
temizlikçi yalanı 2 yıl önce

elk su kaynak işleri yapmaktayız 7 senedir ama hep temizlik gösterildik ve gösteriliyoruz gelsin bizim işi yapsın bi temizlikçide görelimm uzmanlık isteyen +rikslik iş ama temizlik gösterip insanların hakkını yemeyi bırakın belgede var kpssde ama

Misafir Avatar
Uğur ibiş 2 yıl önce

Büyükşehir belediye bandosunda yıllardır Taşören çalışıyoruz bize kadro varmı aynı yaptığımız kadrolular ğibi haklara sahip olacazmı

Misafir Avatar
Taşören 2 yıl önce

9yıldır taşörende çalışıyorum artık kadrolu işçi olmak istiyorum taşörene son desinler syn cumhur başkanımız..ümidimiz sizlersiniz..

Misafir Avatar
taseton 2 yıl önce

kamuda temizlik firmasina bagli olarak buroda calisiyoruz bizim akibetimiz ne olacak acaba

Misafir Avatar
abdullah 2 yıl önce

eğer bu kadro işini eibor engelliyorsa eğer ben hakkımı helal etmiyorum bu dünyanın öbür tarafıda var ...

Misafir Avatar
amir belli 2 yıl önce

Hatay altinozu belediyesinde çalışıyordum ama bine şimdi iskura verdiler ehliyetim en büyük vasıta 13 yıldır tür soforuydum suriye kamandi bıraktım bir yıl oldu belediyede calisiyorumsizden beni belediyeye almalarını arz ediyorum hayırlı cuma lar selam ve saygılarımı sunarım

Misafir Avatar
taşören 2 yıl önce

inşAllah hayırlısı bakalım

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017...
Milyonlarca üniversite öğrencisi bu sorunun yanıtını arıyor. Üniversiteler ne zaman açılacak? Öğrencilerin...

Haberi Oku