Tarihsel:
Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017 Üniversite Kayıt Tarihleri - Turhal

Üniversiteler ne zaman açılıyor? 2016 2017 Üniversite Kayıt Tarihleri

2016 - 2017 eğitim öğretim yılı takvimine göre okullar ne zaman açıklanacak? Geçen  sene Kurban Bayramı'na denk gelmesi sebebiyle üniversiteler açılma tarihide değişmişti. Peki üniversiteler ne zaman açılacak? İşte detaylar

ÜNİVERSİTELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Üniversite öğrencileri yeni eğitim sezonunun hangi tarihte başlayacağını merak ediyor. Her üniversitenin açılış tarihi farklılık gösterebilir. Bu nedenle öğrencilerin kendi üniversitenin resmi sitesinden akademik takvimlerini incelemesi gerekiyor. Üniversite web sitenizin öğrenci işlerinden ve ya akademik takviminden üniversitenizin açılış tarihini öğrenebilirsiniz. Genelde tüm üniversitelerin başlangıç tarihi eylül sonu – ekim başı gibi olmaktadır. Eğer akademik takvim yoksa ve ya bulamadıysanız üniversitenin öğrenci işlerini arayarak da öğrenebilirsiniz.

İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca hazırlanan çalışma takvimine göre 19 Eylül 2016'de başlayacak olan 2016-2017 eğitim öğretim yılı 9 Haziran 2017'de sona erecek. 
Takvimde yer alan tarihlere göre ikinci kanaat dönemi 6 Şubat'ta başlayacak.

ÜNİVERSİTELERDE E-KAYIT DÖNEMİ

Devlet üniversitelerine yerleşmeye hak kazananlar, e-devlet Kapısı üzerinden güvenli şekilde üniversite kayıtlarını yapabilecek.
 
Türksat AŞ'den yapılan açıklamaya göre, geçen yıl Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) ile şirket arasında yapılan iş birliği çerçevesinde ilk olarak 32 devlet üniversitesinde başlatılan e-Devlet Kapısı üzerinden e-Kayıt uygulamasının kapsamı bu yıl genişletildi.
 
Tüm devlet üniversiteleri kayıtlarının e-Devlet Kapısı üzerinden yapılmasına ilişkin çalışmaların, Türksat ile YÖK tarafından tamamlanmasıyla 106 devlet üniversitesine yerleşme hakkı kazanan öğrenciler e-Devlet Kapısı mobil ve web uygulamaları üzerinden üniversite kayıtlarını yapabilecek. 

Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

2016 Ehliyet Sınav Tarihleri Açıklandı mı...
200 TL kadar zam alan sürücü kursları için eskiden 700 TL ödenirken şimdi 200 TL zamlı ehliyet sınav...

Haberi Oku